Najwyższe władze państwowe uczestniczyły dziś w obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowanych w Wieluniu oraz na Westerplatte. Z tej okazji bardzo ważną wiadomość do Polaków opublikował także na Twitterze ambasador Niemiec w naszym kraju, Rolf Nikel. Jego post pochwaliła natychmiast ogromna część polskich internautów.

„Ważny gest”,  „Jest pan w porządku”, „Szacunek za odwagę” – to tylko niektóre spośród komentarzy, które umieszczono pod tweetem ambasadora. Nawiązywał on bowiem do szczegółów związanych z wybuchem II wojny światowej, o których wiele osób nie chce mówić w otwarty sposób.

– Obchodzimy dziś rocznicę zbrodniczej napaści na Polskę – dokonanej z premedytacją z rąk Niemców i w imieniu Niemiec – napisał Nikel na swoim Twitterze. Jego bezpośredni, szczery ton zaimponował zarówno polskim internautom, jak i aktywistom oraz dziennikarzom.

Tweet natychmiast zdobył ogromną popularność. Obywatele naszego kraju docenili także opublikowane przez ambasadora fotografie, na których uwieczniono moment, w którym składa on symboliczny wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

...

Zobacz również

Fot. Twitter

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze