Ważne zmiany na Poczcie Polskiej. Wiele osób może być zaskoczonych, mnóstwo utrudnień

Ważne zmiany na Poczcie Polskiej. Wiele osób może być zaskoczonych, mnóstwo utrudnień Źródło: Pixabay.com Peggy_Marco

Poczta Polska wprowadza bardzo ważne zmiany, klientów czeka sporo utrudnień. Wszystko z powodu szybko rozwijającej się pandemii koronawirusa.

Poczta Polska podjęła stanowcze decyzje, urząd wprowadza ważne zmiany, będzie sporo utrudnień dla klientów. Wszystko przez zagrożenie epidemiczne związane z pandemią koronawirusa. Wydano oficjalny komunikat, zmiany wejdą w życie już od poniedziałku 16 marca 2020 roku.

Poczta Polska wprowadza zmiany i ograniczenia

Wszyscy klienci Poczty Polskiej powinni zaopatrzyć się w dużo cierpliwości, nadchodzą poważne zmiany w funkcjonowaniu placówek w całej Polsce. Urząd pocztowy wydał oficjalne oświadczenie w sprawie zmian i ograniczeń, wprowadzonych z powodu stanu zagrożenia epidemicznego, które ogłosił na terenie całego kraju polski rząd. Zmiany mają wejść w życie od najbliższego poniedziałku, czyli 16 marca 2020 roku.

- Poczta wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Polaków - napisano w komunikacie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim działalności placówek pocztowych. Urzędy w całym kraju skracają godziny pracy do maksymalnie 6 godzin, w czym "w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę". Dodatkowo wszystkie urzędy mające swoje siedziby w galeriach handlowych zostają zawieszone w działalności. Praca placówek całodobowych zostaje skrócona, będą czynne przez 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poczta Polska czasowo nie przyjmuje przesyłek zagranicznych

Zmienią się również zasady obsługi, obowiązujące w lokalach pocztowych. Panować będzie zasada jednej osoby przy okienku, wprowadzone zostaną również tzw. strefy ochronne. Klienci poczty proszeni są o zachowanie odstępu około 1,5 metra podczas oczekiwania na swoją kolej oraz o nieprzekraczanie specjalnie wyznaczonej taśmy w trakcie obsługi przy okienku. Wszystkie placówki zostaną również zaopatrzone w dodatkowe środki dezynfekujące i rękawiczki ochronne.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

Poczta Polska zawiesza również przyjmowanie listów i paczek z innych krajów. Nadanie przesyłki międzynarodowej będzie chwilowo niemożliwe. Nie zmienią się za to zasady wypłaty przekazów rentowo – emerytalnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawo
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News