Już jutro czeka nas ważny dzień – Święto Niepodległości. Dla Polaków z pewnością jest to ważna data, jednak często towarzyszą jej zamieszki.

Nie ma co ukrywać, że choć Marsz Niepodległości jest w założeniu demonstracją patriotów, to nierzadko towarzyszą mu zachowania będące zaprzeczeniem patriotyzmu, takie jak brutalna przemoc wobec rodaków i bezmyślne niszczenie stolicy. Sprawę pogarsza jeszcze fakt, że w tym samym czasie ulicami Warszawy przechodzą liczne kontrmanifestacje.

Jutro, obok Marszu Niepodległości będą miały miejsce takie wydarzenia jak Marsz KOD-u czy Bieg Niepodległości. Najbliżej Marszu Niepodległości, kroczącego pod hasłem „Polska bastionem Europy” przejdzie… marsz środowisk lewicowych. Nic dziwnego, że wiele osób spodziewa się, iż także w tym roku Święto Niepodległości zepsują niepotrzebne zamieszki.

fot. tvp.info

O to, aby nie utrwalać podziałów w dzień święta państwowego zaapelował dziś prezydent Andrzej Duda w specjalnym orędziu.

– Potrzebna jest nam jedność pomimo różnic poglądów. Gdy Polska jest pęknięta, jest polską słabszą. Gdy Polska jest zjednoczona, jest Polską silniejszą. – mówił

Duda poprosił o wspólne świętowanie wszystkich Polaków „bez względu na to, kto w jakim idzie marszu i jakie ma poglądy”.

 

...

Zobacz również