Dzisiaj, 7 marca 2017 WikiLeaks rozpoczęło nową serię przecieków. Portal ogłosił, że to największy w historii wyciek informacji z CIA, które wstrząsną światem.

Rozpoczęta właśnie seria ujawniania dokumentów CIA nosi nazwę „Vault 7”. Już podczas pierwszej części publikacji o nazwie „Year Zero” ujawniono 8 761 dokumentów. Przestudiowanie ich wszystkich zajmie dziennikarzom długie miesiące, jednak już teraz wyłapano z nich szokujące informacje.

Chodzi o tak zwany „tajny, światowy program hakowania”. WikiLeaks ujawniło narzędzia, jakimi CIA atakowało światowych gigantów technologii. Okazuje się, że absolutnie wszyscy mogliśmy być podsłuchiwani.

CIA włamywało się do iPhone’ów, telefonów z androidem, komputerów z Windowsem, konsol Sony, a nawet do… Smart TV Samsunga. Do inwigilacji społeczeństwa agenci używali absolutnie wszystkiego, co tylko miało mikrofon lub kamerkę i połączenie z internetem. Nikt nie jest bezpieczny.

Agenci mogą uzyskać w zasadzie każdą interesującą ich informację. Bez problemu potrafią odczytać naszą lokalizację, wysyłane przez nas wiadomości, a także odsłuchać odbywane rozmowy – nie tylko te prowadzone telefonicznie. Zapisane na urządzeniu zdjęcia i filmy także są na wyciągnięcie ręki.

Bez znaczenia jest również to, w jaki sposób szyfrowane są nasze dane. CIA odczytuje bowiem wszystkie potrzebne informacje… przed ich zaszyfrowaniem.

Do tej pory CIA nie uznała za stosowne odnieść się do przecieku.

...

Zobacz również