Ważna deklaracja premier Szydło. Ogłosiła trzy zobowiązania Rządu

Ważna deklaracja premier Szydło. Ogłosiła trzy zobowiązania Rządu

Dyskusja o aborcji trwa. Wiemy już na pewno, że w życie nie wejdzie restrykcyjna ustawa instytutu Ordo Iuris, która zakazywałaby aborcji w ogóle. Niemal pewne jest natomiast, że PiS wprowadzi w życie inną ustawę, która zaostrzy prawo w mniejszym stopniu. To jednak nie wszystko.

Na zakończenie sejmowej debaty o aborcji, premier Beata Szydło przedstawiła trzy zobowiązania rządu związane z tak zwaną "ochroną życia". Pierwsze dwa dotyczą nowych świadczeń socjalnych, a trzecie to zapowiedź akcji informacyjnej.

- Po pierwsze, do końca roku przygotujemy program wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż. Program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne. Zarówno jeżeli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną, opieką prenatalną, jak i później w opiece nad urodzonym niepełnosprawnym dzieckiem.

- Zobowiązanie drugie: w czasie prac nad budżetem na rok 2017 rząd zgłosi poprawki zabezpieczające środki na realizację tego programu od stycznia 2017 roku

- I wreszcie zobowiązanie trzecie: zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja informacyjna, społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia.

Kontrowersje budzi zwłaszcza pierwszy postulat. Jego zwolennicy wskazują na to, że taka pomoc jest potrzebna, jednak przeciwnicy zauważają, że finansowanie tylko obecnych programów socjalnych rządu wiąże się z dodatkowym zadłużaniem państwa.

źródło: wprost.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News