TVP Info
Wiadomości Pikio - 3 Lipca 2018

Co tam się dzieje?! Ważą się losy najważniejszej twarzy TVP Info

Wewnątrz stacji TVP Info doszło właśnie do zadziwiających przetasowań. Jeden z jej najpopularniejszych dziennikarzy został nieco odsunięty od swych dotychczasowych obowiązków, które ostatecznie ograniczono. Internauci spekulują, że swój wpływ mieli na to posłowie ugrupowań opozycyjnych.

Michał Rachoń jest doskonale znanym widzom Telewizji Polskiej prezenterem. Do tej pory prowadził programy "Minęła dwudziesta" oraz "Woronicza 17", które oglądało wielu wiernych fanów stacji.

Gwiazdor TVP Info w zaskakującym położeniu

Jak się jednak okazuje, kierownictwo TVP Info podjęło decyzję, według której do grona gospodarzy pierwszego z formatów dołączy Krzysztof Ziemiec. Rachoń będzie więc spotykał się z widzami zgromadzonymi przed telewizorami dwa, a nie trzy razy w tygodniu. Dla wielu fanów dziennikarza decyzja ta jest całkowicie niezrozumiała. Jednocześnie zwolennicy Rachonia przypuszczają jednak, że może ona stanowić następstwo apelu rzeczników Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy wnosili o to, aby Rachoń nie prowadził już "Woronicza 17". Dlaczego?

Stanowcze żądania przedstawicieli opozycji

- Nie wyobrażamy sobie, żeby pan Rachoń, który ewidentnie występuje w roli rzecznika PiS-u i jest pozbawiony jakiejkolwiek wiarygodności, mógł nadal prowadzić ten program i być gospodarzem programu, w którym występuje opozycja. Żądamy dokonania w tym zakresie zmiany, żądamy, żeby zapisy ustawowe były przez zarząd telewizji stosowane - powiedział w połowie maja Jan Grabiec. - Nie może być takiej sytuacji, że polityk jakiejkolwiek opcji jest atakowany, niedopuszczany do słowa przez rzecznika PiS-u, który czasowo podaje się za dziennikarza. Takich standardów nigdy wcześniej nie było i wzywamy pana Kurskiego do tego, żeby podjął pewną refleksję. Od dłuższego czasu informujemy, jak mało pluralistyczna jest TVP. Nie możemy dopuścić do tego, żeby medium publiczne było tubą propagandową rządu - zawtórował mu także Jakub Stefaniak.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Największa gwiazda DDTVN ma nową pracę! Nie uwierzycie
  2. Ujawniono największą tajemnicę Kuchennych Rewolucji! W Gessler aż się zagotowało
  3. To koniec Jaworowicz w TVP? Ciężkie zarzuty, nie ma jak się obronić
ZAMIANA
.Poznajecie je? Gwiazdy TVP kiedyś i dziś [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News