Właśnie ujawniono szokującą informację. Watykan zawrzał w związku z przesłanym 1200-stronicowym dokumentem traktującym o homoseksualizmie w Kościele. Sprawa nie byłaby może aż tak bulwersująca, gdyby nie fakt, że tekst został stworzony przez męską prostytutkę z Rzymu i omawia jego relacje z włoskimi księżmi.

Francesco Mangiacapra przekazał do Watykanu 1200-stronicowy tekst, w którym omawia swoje relacje z włoskimi i watykańskimi kapłanami. W liście do Watykanu Mangiacapra przedstawił między innymi listę ponad 40 księży i seminarzystów, którzy korzystają z jego usług.

Watykan: ujawniono listę księży-gejów

Jak twierdzi Mangiacapra, księży korzystających z jego usług jest wielu. Na dodatek wielu z nich utrzymuje te relacje bardzo długo, wymieniając korespondencję. Zaznacza jednak, że nie chodzi mu bynajmniej o wywołanie skandalu czy wytykanie kogoś palcami.

– Ten dokument nie ma na celu wytykanie kogoś palcem czy potępianie. Jest po to, żeby zakwestionować prawdziwość ich zawodu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ich moralną i społeczną rolę – zaznaczył.

Z tego powodu swojego dokumentu nie ujawnił, a przesłał go bezpośrednio do samego Watykanu. Na razie nie ma żadnego oficjalnego komentarza Stolicy Apostolskiej na temat tej sprawy.

Homoseksualni księża dominują w Kościele?

Sprawa z pewnością nie skończy się tylko na tym. Sprawa czynnego homoseksualizmu wśród księży, którzy ślubowali celibat, regularnie wychodzi na światło dzienne. Sprawa ta jest często przyczynkiem do dyskusji na temat celibatu i jego zasadności.

Ponadto regularnie wraca kwestia krytyki homoseksualizmu w Kościele katolickim. Ta sama debata wybuchła w Polsce w 2015 roku po tym, jak jeden z wysoko postawionych urzędników watykańskich, polski ksiądz Krzysztof Charamsa podał do publicznej wiadomości, że jest czynnym homoseksualistą, ma partnera i uważa, że nie popełnia żadnego zła.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  2. Znany ksiądz oskarża Watykan o współpracę z islamskimi reżimami. Wyjaśnia powody
  3. Polscy księża będą kastrowani?! „Po co im narządy rozrodcze?”

Czy papież powinien robić więcej, aby wyeliminować pedofilię wśród księży?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

10 nieślubnych dzieci, które zdobyły wielką sławę [ZDJĘCIA]


Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]