Od lat szukali jej wszyscy. Niestety, dzisiaj wszystko się wyjaśniło
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 31 Października 2018

Od lat szukali jej wszyscy. Niestety, dzisiaj wszystko się wyjaśniło

Watykan: W czasie wykonywania prac konserwatorskich odnaleziono ludzkie szczątki. Obecnie prowadzone jest śledztwo, które ma ustalić, kim był zmarły. Wszystko wskazuje jednak na to, że przez przypadek natrafiono na zwłoki zaginionej przed laty dziewczyny, której szukała cała Europa.

Watykan stał się właśnie świadkiem niezwykle kontrowersyjnych zdarzeń. Na terenie miasta-państwa odnaleziono bowiem ludzkie szczątki, które mogły być fragmentami ciała Emanueli Orlandi. W 1983 roku 15-letnia wtedy dziewczyna zaginęła i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. Policja od początku śledztwa przypuszczała, że doszło do porwania, jednak ta teoria nie została oficjalnie potwierdzona, gdyż nie odnaleziono sprawców.

Watykan: czy odnalezione szczątki to fragmenty ciała zaginionej 15-latki?

Orlandi była córką jednego z cywilnych pracowników Stolicy Apostolskiej. Na temat jej rzekomego porwania powstało już wiele teorii spiskowych, jednak służby nie poradziły sobie z odnalezieniem młodej kobiety, a duża część włoskiej opinii publicznej uznała, że sprawa zapewne nigdy nie zostanie ostatecznie rozwiązana. Kiedy więc w czasie prowadzenia prac konserwatorskich na terenie Watykanu odnaleziono ludzkie szczątki, mieszkańcy miasta-państwa oraz jego okolic byli naprawdę zadziwieni. Bardzo szybko zaczęto przypuszczać, że na pewno natrafiono ostatecznie na ciało Orlandi. Stolica Apostolska oraz włoska prokuratura wypowiadają się jednak na ten temat w bardzo lakoniczny sposób. Jak zapowiedziano, w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone oficjalne badania, które mają stwierdzić "wiek, płeć i datę śmierci" odnalezionej osoby. Media oraz miejscowa opinia publiczna nie mają już jednak wątpliwości co do ich wyniku. Na portalach społecznościowych huczą wręcz opinie, według których bez wątpienia odnaleziono właśnie Emanuelę Orlandi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kogel-mogelW "Koglu-moglu" pokochali go wszyscy. Zmarł w niewyjaśnionych i wstrząsających okolicznościachCzytaj dalej

Opinia publiczna na Półwyspie Apenińskim nie ma wątpliwości! Służby wciąż jednak milczą

Włosi sugerują także, iż surowy ton wypowiedzi przedstawicieli służb może sugerować, że domysły obywateli są po prostu słuszne. Chociaż więc wszystko wskazuje obecnie na to, że szczątki były fragmentami ciała zaginionej 15-latki, na oficjalne potwierdzenie tej tezy będziemy musieli zapewne jeszcze nieco poczekać. Na razie sprawę komentują przede wszystkim przedstawiciele włoskiej prokuratury. Papież Franciszek, który pełni przecież funkcję głowy Stolicy Apostolskiej, w żaden sposób nie zdecydował się jeszcze odnieść do tych kontrowersyjnych doniesień. Podobną postawę zachowują jego najbliżsi współpracownicy, którzy pozostawiają tę kwestię lokalnym służbom.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chrześcijanie się załamią, katolicy zemdleją. Papież Franciszek powiedział, że zniesie…
  2. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?
  3. Gdzie pochowana jest Anna Przybylska? Wyjaśniamy, jak trafić na jej grób
  4. Spustoszone miasto po huraganie. Samotny pies na ulicy z czymś wyjątkowym
  5. Był gwiazdą, chciał być prezydentem Polski. Dzisiaj żyje w koszmarnych warunkach
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News