Watykan
Wikimedia
Mateusz Sidorek - 15 Lutego 2020

Gigantyczny skandal, który Watykan chciał ukryć. Co się stało z 15-letnią Emanuelką?

Watykan chciał ukryć te niewygodne informacje. Sprawa 15-letniej Emanueli była świadomie tuszowana. Rodzina domaga się prawdy.

Uważa się, że Watykan o sprawie zniknięcia tej 15-letniej dziewczyny wie więcej, niż podaje się w mediach. Emanuela zaginęła bez śladu prawie 40 lat temu.

Kamil StochKamil Stoch doprowadzony do łez. Niepokojące informacje o polskim skoczkuCzytaj dalej

Niewyjaśniona sprawa zaginięcia Emanueli sprawiła, że Watykan skupił na sobie uwagę większości mediów. Chociaż śledztwo wielokrotnie wydawało się bliskie rozwiązania, wszystkie poszlaki okazały się błędne. Niektórzy twierdzą, że niewygodne dowody mogły być celowo tuszowane.

Po prawie 40 latach od zaginięcia dziewczyny, Watykan wciąż milczy

Watykan był miejscem, w którym urząd sprawował ojciec zaginionej Emanueli Orlandi. Córka świeckiego urzędnika w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła bez śladu 22 czerwca 1983 roku. Poszukiwanie dziewczyny przypominało szukanie igły w stogu siana. Śledztwo odbijało się od kolejnych tropów związanych z włoską mafią, obcymi służbami wywiadowczymi a nawet zamachem na Jana Pawła II. Za każdym razem, gdy rozwiązanie wydawało się już bardzo blisko, sprawa stawała w martwym punkcie. Niektórzy uważają, że powód jest jeden - prawda pogrążyłaby cały Watykan.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Paweł KrólikowskiŻycie nie oszczędzało Pawła Królikowskiego. Nowotwór nie był jedynym ciosem, który go spotkałCzytaj dalej

Watykan był ważną częścią życia 15-letniej Emanueli Orlandi. Pracował tam jej ojciec, na jego terenie również znajdował się jej dom. Dziewczyna ostatni raz była widziana 22 czerwca, kiedy wsiadała do czarnego BMW, którego właścicielem był nieznany mężczyzna. Ciała zaginionej nie znaleziono do dzisiaj. Sprawę, będącą jedną z największych tajemnic Włoch, uważa się również za mroczny sekret, którego strzeże sam Watykan.

Dzisiaj grzeje:

1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"

2. Miało się udać, niestety. Rodzina Dagmary z Królowych życia we łzach robi co może, razem się nie poddają

Ostatni raz o sprawie porwania Emanueli Watykan wypowiedział się jeszcze podczas pontyfikatu Jana Pawła II. Papież zwrócił się do porywaczy, aby wypuścili dziewczynę na wolność. Podejrzewa się, że prawda może okazać się skandalem na niewyobrażalną skalę, skoro nawet papież Franciszek, który nie boi się podejmować problemów ukrywanych przez Kościół katolicki, nie chce poruszyć tej sprawy. Niektórzy sądzą, że informacje mogłyby postawić Watykan w bardzo złym świetle.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Smaczniejszy, gęstszy i bardziej odżywczy rosół? Wystarczy dodać bardzo znany składnik, rodzina oniemieje
  4. Włączył na noc ukrytą kamerę i poszedł spać. Rano zobaczył, co robił jego kot i nie mógł uwierzyć własnym oczom
  5. Niewyobrażalna tragedia, żona umarła w drodze na pogrzeb. Jednak najbardziej smuci inna rzecz

Zenek Martyniuk w centrum skandaluMiał być sukces, a jest skandal. Po premierze filmu o Zenku na jaw wyszły horrendalne kulisyCzytaj dalej

źródło: italia-by-natalia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News