Pan Sławek pokazał paragon, absurdalna cena. Kupił jedynie dwa popularne warzywa

Pan Sławek pokazał paragon, absurdalna cena. Kupił jedynie dwa popularne warzywa Źródło: pixabay.com stevepb

Kupił dwa popularne warzywa. Nie przypuszczał, że przyjdzie mu za nie zapłacić taką cenę. Wzburzony całą sytuacją pan Sławek postanowił pokazać paragon ze sklepu, niewiarygodne, jaka widnieje na nim kwota.

Nawet sezonowe warzywa i owoce w tym roku kosztują prawdziwe krocie. Ceny wzrosły kilkukrotnie, co niezbyt podoba się konsumentom, którzy za lokalne przysmaki muszą słono zapłacić. Jednym z wyjątkowo niezadowolonych klientów jest pan Sławek, który doznał szoku, spoglądając na paragon. 

Absurdalna cena za popularne warzywa 

W rozmowie z Wirtualną Polską pan Sławek postanowił podzielić się swoim doświadczeniem. Wybrał się do marketu, gdzie kupił ważący 0,254 kg pomidor gargamel oraz ważącą 0,318 kg cukinię. Wydawać by się mogło, że za dwa niewielkie  warzywa, na które obecnie jest sezon, nie przyjdzie mu wiele zapłacić. Nic bardziej mylnego! Na te skromne zakupy pan Sławek wydał aż 16,46 zł.

- Lubię ten sklep, bo mają produkty naprawdę wysokiej jakości, ale z cenami czasem przesadzają - mówił dla Wirtualnej Polski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Okazuje się, że pomidor, który zakupił mężczyzna kosztował 29,90 zł za kilo, a cukinia 27,90 zł za kilo. Tymczasem pan Marek Syty, właściciel gospodarstwa rolnego z Wielkopolski wyjaśnił, że wymieniona wyżej odmiana pomidora rzeczywiście jest dość droga, ale jednocześnie przyznaje, że cena 29,90 za kg jest mocno wygórowana, a wręcz absurdalna. 

- To specyficzna odmiana, pomidory są bardzo duże i soczyste. Ich waga przekracza pół kilo, największe mogą ważyć nawet ponad 70 deko. Bardzo smaczne, cenę winduje też wielkość. Strata jednego pomidora malinowego nie boli tak, jak strata jednego gargamela albo bawolego serca - mówił pan Marek tłumacząc, że cena na paragonie pana Sławka była aż o 10 zł wyższa.

Dzisiaj grzeje: 1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
2. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

W rozmowie z WP pan Marek przyznał także, że równie szokująca jest dla niego cena cukinii, bowiem podobnej nie widział o żadnej porze roku. 

- Nie widziałem nigdy tego warzywa w takiej cenie. O żadnej porze roku, ani krajowej, ani importowanej. To jest po prostu niemożliwe, by zapłacić prawie 28 złotych za kilo cukinii, niezależnie od tego jak była hodowana - mówił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Wiesław Dębicki
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Dziennikarka TVN została napadnięta przez nietrzeźwego mężczyznę pod kościołem. Ujawniła szczegóły dramatycznej historii ze swojej młodości

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News