Warszawie grozi atak. Służby rozpoczęły przygotowania

Warszawie grozi atak. Służby rozpoczęły przygotowania

Warszawa jest jednym z najważniejszych miast w Europie. Tragiczne wydarzenia ostatnich lat, do których doszło na zachodnie kontynentu, zmusiły władze centralne i samorządowe do podjęcia zdecydowanych decyzji. Miasto przygotowuje się na atak terrorystyczny.

Widmo zamachu ciąży nad każdym miastem świata zachodniego. Największe niebezpieczeństwo nadeszło wraz z groźbami wypływającymi z dziś niemal całkowicie unicestwionego Państwa Islamskiego. Pogróżki terrorystów w wielu przypadkach stały się prawdą. Grozy publicznych mordów na niewinnych doświadczyły Manchester, Londyn, Barcelona, Paryż czy Berlin. Terroryści atakują także Rosję, która stała się jednym z ich ulubionych celów już na początku lat 90. Do przeprowadzania zamachów przestępcy wykorzystują zwykle materiały wybuchowe i broń palną, ale w ostatnim czasie zaczęli wykorzystywać samochody. Rozpędzonymi pojazdami przejeżdżali przez zatłoczone rejony miast będących ich celami, powodując ogromne ilości ofiar i rannych.

Warszawa przygotowuje się na zamach

Pomimo uczestnictwa Polski w koalicji prowadzącej tzw. wojnę z terroryzmem pod przewodnictwem USA i obecności jej wojsk na Bliskim Wschodzie i Afganistanie islamscy terroryści do tej pory omijali nasz kraj. Nie znaczy to, że nie powinniśmy być gotowi na ich przyjście. Władze centralne w Warszawie oraz Zarząd Dróg Miejskich zadecydowały o wybudowaniu wzdłuż ulic Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia zespołu barierek, które uniemożliwią ewentualne atak i nieszczęśliwe wypadki spowodowane przez osoby niepoczytalne. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w Londynie, gdzie największe i najbardziej zagrożone atakiem ulice posiadają liczne zabezpieczenia i barierki. Budowa ich warszawskiego odpowiednika będzie problematyczne, lecz według planów pomysłodawców z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego służyć przez lata. - Betonowe zapory ustawiamy w każdy piątek wieczorem i zabieramy w poniedziałek rano. To generuje spore koszty. Kilkaset złotych w każdy weekend. Nowoczesne zabezpieczenia na pewno ułatwią nam pracę [...] Będziemy musieli rozkopać Trakt Królewski, nie ma innej rady - poinformowała Katarzyna Gałecka, rzeczniczka ZDM. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS upokorzyło weterankę Powstania Warszawskiego. Kobietą zajęły się służby
  2. Były premier ujawnia śmiertelną chorobę Kaczyńskiego. Już zaczęła się walka
  3. Katolicy w żałobie. NIE ŻYJE bliski współpracownik Jana Pawła II
źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News