Od początku kadencji parlamentu bryluje w mediach, jest młody, wyrazisty i cieszy się coraz większą popularnością. Dziś do listy osiągnięć polityka można dopisać zwycięstwo w wewnętrznym sondażu PiS, który miał wyłonić kandydata na prezydenta Warszawy. Kogo partia rządząca wystawi do walki o fotel prezydenta stolicy?

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy Polskiego Radia, Patryk Jaki uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze głosowania przeprowadzonego wśród działaczy Prawa i Sprawiedliwości. To daje mu największe szanse na stawienie czoła obecnej prezydent – Hannie Gronkiewicz-Waltz, którą ma ogromne szanse zastąpić, ponieważ postać HGW (od której odwraca się nawet macierzysta partia) skompromitowała Platformę Obywatelską w oczach warszawiaków. Taki stan rzeczy może oznaczać, że kandydat PO – bez względu na to kto nim będzie – nie będzie miał większych szans.

Kandydatura Jakiego budzi jednak pewne wątpliwości. Na jej temat sceptycznie wypowiada się m.in. Norbert Maliszewski, politolog UKSW.

Jest wyrazistym politykiem PiS-u o konserwatywnych poglądach, a w stolicy większą grupę stanowią osoby o podejściu liberalnym. Jeśli wybory będą plebiscytem przeciwko złym rządom PO, to w II turze szanse może mieć tylko polityk, który będzie akceptowalną alternatywą. Patryk Jaki jest dla wyborców liberalnych nie do zaakceptowania – tłumaczy ekspert.

Niewątpliwym atutem Jakiego będzie udział w przygotowywaniu ustawy reprywatyzacyjnej, która ma uregulować kwestię własności budynków na terenie Warszawy. Politykowi zdarzają się jednak również poważne wpadki, takie jak twitterowy wpis o „niemieckiej hakatumbie” podczas II Wojny Światowej. Z lapsusu śmiało się wielu internautów, lecz wydaje się, że notowania Jakiego mimo wszystko zwyżkują.

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

...

Zobacz również