Policja opublikowała wizerunki rolników protestujących w Warszawie. Zapłacą ogromne pieniądze?

Policja opublikowała wizerunki rolników protestujących w Warszawie. Zapłacą ogromne pieniądze? Źródło: Fot. Facebook/Polska Policja

Warszawa przeżyła prawdziwy wstrząs. Kilka dni temu protest rolników sparaliżował miasto i był przyczyną dezorientacji jego mieszkańców. Dziś policja publikuje wizerunki protestujących. Szykują się konsekwencje wobec uczestników demonstracji.

Warszawa została kilka dni temu sparaliżowana przez dużą grupę protestujących rolników. Płonęły opony i słoma. Czarny dym widać było z oddali, a przerażeni pasażerowie opuszczali środki komunikacji miejskiej. Frustracja rolników była ogromna - na znak protestu wyrzucili zabitą świnię na tory tramwajowe.

Kilka godzin po zdarzeniu służby zaczęły informować o pierwszych zatrzymaniach w tej sprawie. Już w dniu protestu 8 osób usłyszało zarzuty i spisano kilkudziesięciu protestujących rolników. Władze miasta zaczęły szacować szkody, a policja opublikowała wizerunki protestujących, którzy zniknęli tuż po manifestacji.

Warszawa szacuje straty, a policja poszukuje winnych. W sieci opublikowano wizerunki protestujących rolników

Protestujący rolnicy nie pozostaną bezkarni. Straty spowodowane demonstracją są bardzo duże. Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich poinformowała o rozmiarze zniszczeń.

- Ucierpiała nawierzchnia jezdni, dokładnie warstwa ścieralna, oznakowanie poziome, w kilku miejscach zostały zniszczone krawężniki, które wymagają kompleksowej wymiany - wyliczała w komentarzu dla mediów.

Łączny koszt remontu pl. Zawiszy, a także przygotowanie wymaganego projektu organizacji ruchu, wyniesie około 150 tysięcy złotych.

Sprawą zajmuje się policja. Protestujący zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za spowodowane straty

Sprawą zajęła się komenda policji na Ochocie. Opublikowano wizerunki rolników, które zostały uchwycone przez kamery miejskiego monitoringu. To ma pomóc w ich identyfikacji.

Środowy protest nie był zgłoszony do Urzędu Miasta Warszawa, dlatego nie ma organizatora, od którego Zarząd Dróg Miejskich mógłby żądać pokrycia kosztów koniecznego remontu. Rzecznik ZDM przekonuje, że mieszkańcy Warszawy nie zostaną obciążeni jakimikolwiek kosztami. Niewykluczone, że spadną one na protestujących rolników. 

Informacje można przekazywać pod całodobowymi numerami telefonów 603-93-50 oraz 22 603-93-51, a także drogą mailową na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III przy Opaczewskiej 8 w Warszawie.

Warszawa - opublikowano wizerunki protestujących rolników

(fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa III)

źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News