Dramatyczna burza w Warszawie. Wiemy, które województwa będą kolejne

Dramatyczna burza w Warszawie. Wiemy, które województwa będą kolejne Źródło: youtube.com/Stanislav Tymkiv

Warszawa we wtorek przeżyła prawdziwe załamanie pogodowe. Liczne opady, potężny wiatr oraz spadek temperatury wywołały liczne szkody. Jednak front atmosferyczny nie ma zamiaru się zatrzymać i wkrótce znajdzie się nad kolejnymi rejonami naszego kraju.

Warszawa była dziś przez pewien czas sparaliżowana. Nad stolicą Polski niespodziewanie pojawiły się chmury burzowe, a niebo przykryły chmury, odcinając w dużym stopniu dostęp światła słonecznego. Zerwał się bardzo silny wiatr, porywający tablice reklamowe, łamiący gałęzie drzew, a miejscami nawet zrywający sieci energetyczne. Mieszkańcy stolicy byli w szoku, niektóre miejsca były sparaliżowane. Po kilku godzinach pojawiła się informacja, że na samym Mazowszu w wyniku burzy śmierć poniosło aż sześć osób.

W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało ostrzeżenia przed silnymi porywami wiatru. Dotyczy ono w szczególności Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelszczyzny, Mazowsza i Kujaw. Wygląda na to, że pogodowy dramat z początku marca jeszcze się nie zakończył.

Warszawa doświadczyła załamania pogodowego

Silny wiatr i sporadyczny deszcz pojawiały się nad Warszawą już około godziny 14:00, jednak nie zapowiadało się, aby wynikło z tego coś poważnego. Dopiero około 16:00 pogoda załamała się na dobre. Zaczęło grzmieć, w kilku miejscach uderzyły pioruny, a następnie rozpoczęły się intensywne opady. Nie tylko deszczu, ale także gradu oraz śniegu, na przemian. Ta anomalia sprawiała, że warszawiacy musieli szukać najbliższego schronienia, a ruch drogowy był częściowo sparaliżowany.

Najgorszy w tym wszystkim był bardzo silny wiatr, który momentami nawet uniemożliwiał prowadzenie samochodu. Pogoda wyglądała zupełnie tak, jak na początku marca, kiedy to całą Polskę nawiedziły gwałtowne burze, powodując ogromne zniszczenia.

Ostrzeżenie pogodowe: gdzie teraz uderzy burza?

Front atmosferyczny przemieszcza się na wschód, co oznacza, że najprawdopodobniej dotknie województwo podlaskie, kujawsko-pomorskie i lubelskie. Według meteorologów opady będą w tym przypadku mniej intensywne, podobnie jak wiatr. 

Zagrożone anomaliami mogą być także województwa na południu Polski, a więc małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie, a także południowo-wschodnia część województwa łódzkiego.

Meteorolodzy apelują o nie ignorowanie ostrzeżeń i w przypadku rozpętania się burzy, unikanie wychodzenia z domu bez potrzeby. Dotyczy to także kierowców, gdyż drogi mogą być śliskie, a widoczność znacznie ograniczona.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze dni tegorocznej wiosny idealnie potwierdzają stare powiedzenie "w marcu jak w garncu".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak dzisiaj wygląda Pola Raksa? NAJNOWSZE ZDJĘCIA powalają na kolana
  2. Dramat Maryli Rodowicz trwa. W jej luksusowej willi straszą duchy. EGZORCYSTA poszukiwany!
  3. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  4. Tragedia na placu zabaw. 2-latek pilnie trafił do szpitala
  5. Żona Zenka Martyniuka jest wściekła! Szokujące nagranie w sieci
  6. Burza nad Polską zamieniła się w koszmar. 6 osób nie żyje

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu