Jak dowiedziało się Radio Zet, w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanie „instalacja” przypominająca tą tragedię. Doniesienia radia potwierdzają politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Początkowo dziennikarz Radia Zet, Mariusz Gierszewski, donosił, że 10.04. pod Pałacem Prezydenckim stanie pomnik upamiętniający tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 – Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć 10.04 na Krakowskim Przedmieściu. Przyjedzie w częściach. Składa go prof. ASP Jan Tutaj – poinformował Gierszewski na jednym z portali społecznościowych.

Takie doniesienia zdementował jednak wspomniany przez dziennikarza Radia Zet prof. Jan Tutaj, który oświadczył, że nie ma takiego zlecenia. Informację o mającym się pojawić na Krakowskim Przedmieściu pomniku zdementował również szef biura prasowego Andrzeja Dudy, Marek Magierowski w rozmowie z Radiem Zet.

 – Nie ma żadnych planów stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu – oświadczył Magierowski.

Jak się jednak okazuje, na Krakowskim Przedmieściu stanie ale „instalacja”.

Czegoś, co można by nazwać pomnikiem pewnie nie będzie, bo żeby zbudować pomnik muszą być spełnione pewne kryteria, prawne również. Nie wykluczam, że z okazji tej rocznicy może być tam umieszczona pewna instalacja, która będzie przypominała to co się wydarzyło 10 kwietnia – ujawnił w programie „7 Dzień Tygodnia” w Radiu ZET Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości.

Informacje jakimi podzielił się polityk Prawa i Sprawiedliwości w Radiu Zet pokrywają się z tym co mówił na ostatniej „miesięcznicy” prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

 – Za miesiąc staną tutaj prowizoryczne, ale jednak instalacje, które będą upamiętniały wydarzenia sprzed blisko sześciu lat. Krótko mówiąc, idziemy już we właściwym kierunku – oświadczył Kaczyński.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio zet / gazeta

Zobacz również