Nowe fakty, ws. morderstwa w podstawówce. 15-letni oprawca miał być pod wpływem narkotyków

Nowe fakty, ws. morderstwa w podstawówce. 15-letni oprawca miał być pod wpływem narkotyków Źródło: Screen Polsat News

Warszawa żyje w ostatnim czasie tragicznymi wydarzeniami, do których doszło 10 maja przed południem w jednej ze szkół. Właśnie pojawiły się nowe fakty w tej sprawie i wszystko wskazuje na to, że napastnik mógł być pod wpływem narkotyków.

Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 195 imienia Króla Maciusia na Wawrze, około godziny 10. Dwóch uczniów: 15 i 16-latek wdają się w bójkę, która kończy się śmiercią starszego z nich. Szybko zasugerowano w mediach prawdopodobny powód ataku - teraz po kolejnych doniesieniach pojawiły się jednak informacje, które rzucają na tę sprawę zupełnie nowe światło. 

Warszawa - sprawca pod wpływem narkotyków. Na oświadczenie należy poczekać

Zgodnie z doniesieniami mediów, cała sprawa kręcić się może wokół używek. To z nimi 15-latek miał mieć ciągły kontakt, a według znajomych obu nastolatków poszło o dług. Młodszy kolega rzekomo pożyczał od starszego spore sumy pieniędzy, by wydawać je później na różne narkotyki, od słabszych, po mocniejsze.

W szkole doszło do spięcia słownego, zaczepek i bójki. Gdy 16-latek próbował uciekać piętro niżej i schować się w sali od fizyki, szybko dopadł go napastnik z nożem i zadał kilka ciosów. Ofierze udzielono pierwszej pomocy, niestety zmarł na miejscu. Winny nie stawiał oporu przy zatrzymaniu przez policję.

Po zatrzymaniu pobrano od niego próbki krwi i moczu. W mediach pojawiła się już informacja, że był pod wpływem amfetaminy,  policja jednak nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia dla mediów. 

- Mogę tylko potwierdzić, że od 15-latka została pobrana krew do badań toksykologicznych. Na razie czekamy na ich oficjalne wyniki - powiedział komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Co zadecydował sąd?

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe podjął decyzję o umieszczeniu agresora w schronisku dla nieletnich, a także oddał sprawę prokuraturze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz to prokuratura będzie podejmowała dalsze decyzje w sprawie. Nieoceniona będzie także pomoc dwóch biegłych psychiatrów, którzy ocenią stopień poczytalności napastnika w chwili zabójstwa i jego stopień rozwoju. Dogłębnie zbadane zostaną czynniki zewnętrze, na przykład środowisko, w jakim przebywał.

Jest bardzo możliwe, że będzie sądzony jak osoba dorosła, pomimo swojej niepełnoletności. Jak podają media, prokurator będzie do tego dążył, ponieważ według niego to jedna z gorszych zbrodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News