Warszawa SPARALIŻOWANA! Unikaj tych miejsc

Warszawa SPARALIŻOWANA! Unikaj tych miejsc

Tak dramatycznej sytuacji podczas porannego szczytu komunikacyjnego nie było od dawna. Przez Warszawę niemal nie da się przejechać. Chociaż temperatura jest dodatnia, to obfite opady śniegu zupełnie sparaliżowały stolicę.

Jeśli spóźniliście się dziś do pracy, to może nie przekona to waszego szefa, ale na pewno może uspokoić was samych. Nie jesteście jedyni. Przejezdność warszawskich ulic jest dziś od samego rana niezwykle ograniczona. Gdy spojrzeć na mapę google z zaznaczoną przejezdnością dróg, to okazuje się, że korki są... praktycznie wszędzie. Wszystkie główne drogi w stolicy, a także węzły komunikacyjne i drogi łączące główne drogi - w każdym miejscu stoją kilometrowe kolejki samochodów.

Paraliż komunikacyjny

Do tej tragicznej sytuacji na drogach przyczyniły się warunki atmosferyczne. Niemalże dosłownie sprawdza się klasyczny już żart, że "zima znów zaskoczyła kierowców". Na drogach jest bardzo wiele samochodów z letnim ogumieniem. Dodatnia temperatura nie poprawia zbytnio sytuacji. Na jedniach i chodnikach wszędzie jest śliska warstwa ubitego, topiącego się, wilgotnego śniegu. Powoduje to dramatyczną sytuację wśród kierowców i pieszych. Z pewnością niejedna osoba poślizgnęła się na ulicy i potłukła, nietrudno też o złamania. Dochodzi także do ogromnej liczby wypadków. Wśród najbardziej spektakularnych jest wykolejenie się tramwaju na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Niepodległości. W pojazd szynowy uderzyła ciężarówka. Zablokowane jest skrzyżowanie, zaś część linii tramwajowych i autobusowych musi objeżdżać teren zderzenia najbliższymi ciągami komunikacyjnymi.

Skrajna nieodpowiedzialność

Najpoważniejszym problemem jest nieodpowiedzialność kierowców. Bardzo wielu z nich nie zdążyło jeszcze zmienić letniego ogumienia na zimowe. Mimo to chętnie przekraczają prędkość i zawsze mają nadzieję "że zdążą". Jednak nie zawsze udaje się zahamować przed skrzyżowaniem lub przejściem dla pieszych. Należy zatem zachować jak największą ostrożność, zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Jeśli nie ma się pewności, czy się uda zahamować, lepiej nie dociskać pedału gazu. Warto też bardzo ostrożnie stawiać kroki idąc po chodniku. fot. screenshot/maps.google.com Źródło: warszawawpigulce.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News