Błyskawica
fot. pixabay.com
Jan Odyniec - 26 Maja 2018

Bardzo silne burze nad Warszawą! Dzisiaj będzie niebezpiecznie

Warszawa, podobnie jak większość kraju, pozostaje dziś pod silnym wpływem niżu. Z tego powodu na terenie stolicy możemy spodziewać się dziś bardzo silnych burz. Naprawdę dziś będzie niebezpiecznie.

Ostatnie kilka dni przyzwyczaiło nas już do pięknej, wiosennej, niemal letniej pogody. Warto jednak pamiętać, że okres przesilenia oraz początek lata, to nie tylko piękne słońce, ale także letnie burze. Niektóre z nich potrafią być naprawdę bardzo gwałtowne.

Warszawa: silne burze

Warszawa już od rana płynęła deszczem. Taka mało stabilna pogoda utrzymuje się cały czas, chociaż momentami wydaje się, że już się wszystko uspokoi, bo zza chmur wychodzi słońce. Niestety - nic z tego. Niebezpieczeństwo burz jest nadal duże i nadal możliwe jest ich wystąpienie na terenie całego miasta. - Burze tutaj podobnie jak i na obszarze całej Polski, będą powstawać przy wyraźnym oddziaływaniu niżu górnego, zasycając od niego duże pokłady wilgoci - wyjaśnia meteorolog. Ponieważ pogoda nadal nie jest stabilna, ekspert twierdzi także, że nie można mieć pewności odnośnie do wyliczeń pogodowych na dzień jutrzejszy. Nie wiadomo zatem, czy burzowa pogoda nie utrzyma się jeszcze przez parę dni.

Będzie niebezpiecznie

Taka pogoda to zagrożenie przede wszystkim dla kierowców. Drogi staną się bardzo śliskie, trzeba zatem będzie szczególnie mocno uważać. Pieszy także powinni być ostrożni - ze względu na śliskość podłoża, ale także ze względu na kierowców. W burzowej pogodzie ludzie są mniej dostrzegalni, a droga hamowania samochodu jest znacznie wydłużona. Niskie ciśnienie połączone z burzami może także powodować osłabienie naszego samopoczucia. Nieplanowane zmoknięcie może także przysłużyć się przeziębieniu, dlatego też okres wiosenny tak często wiąże się z licznymi chorobami. Warto zatem na siebie szczególnie uważać w dniu takim, jak dzisiejszy.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nie przyzwyczajajcie się do ciepła. Nadchodzą burze, pogoda wywrócona do góry nogami
  2. Jaka będzie pogoda? Idzie ZAŁAMANIE i ogromne burze
  3. UWAGA! Nad duże polskie miasta nadciąga okropna burza
  4. Małgorzata Rozenek kolejny raz obchodzi 40-te urodziny
nara_almeidaJej walkę ze śmiertelną chorobą obserwowały miliony... Zmarła, gdy się tego nie spodziewałaCzytaj dalej
wodecki7 pięknych cytatów Zbigniewa Wodeckiego, które WARTO zapamiętać na całe życieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News