Informacja z ostatniej chwili. Wielka ewakuacja na lotnisku trwa. Setki ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia obiektu, a lotnisko jest sparaliżowane. Na miejscu operują służby.

Jak podaje RMF.FM na swoim Twitterze, na podwarszawskim lotnisku w Modlinie zarządzono wielką ewakuację. W tej chwili wiadomo o wyprowadzeniu co najmniej 250 osób z terenu lotniska.

Wszystko spowodowane jest podejrzanym obiektem, który znaleziono na terenie lotniska. Wywołał on panikę i przerażenie wśród pasażerów. W związku z powyższym na terenie portu lotniczego zarządzono alarm bombowy.

Totalny paraliż, służby operują

– Przed terminalem na parkingu pozostawiono bagaż. Ogłoszono ewakuację: parkingu, dróg dojazdowych i części hali ogólnodostępnej dla przylotów – wyjaśnia ppor. Straży Granicznej, Dagmara Bielec-Janas.

Rzeczniczka prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej nie udziela dalszych informacji. Na chwilę obecną nie wiadomo wiele więcej. Na miejscu operują służby, wezwano antyterrorystów i saperów.

Funkcjonariusze traktują to wydarzenie niezwykle poważnie. Aż dotąd nie stwierdzono w Polsce przypadków terroryzmu, dlatego Polacy czują się bardzo bezpiecznie. Jeśli służby zakwalifikują zdarzenie w pobliżu stolicy, jaką jest Warszawa, jako zamach, będzie to pierwsza od dawna taka sytuacja w kraju.

AKUTALIZACJA: Ewakuacja została zakończona. Wszystko wraca powoli do normy.

Pierwotne informacje podawane przez największe polskie media okazały się niedokładne. Jak poinformowała Polska Policja na Twitterze, ewakuacja była ćwiczeniami służb.

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również