Warszawa: Setki osób ewakuowanych! Operacja służb

Warszawa: Setki osób ewakuowanych! Operacja służb

Informacja z ostatniej chwili. Wielka ewakuacja na lotnisku trwa. Setki ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia obiektu, a lotnisko jest sparaliżowane. Na miejscu operują służby.

Jak podaje RMF.FM na swoim Twitterze, na podwarszawskim lotnisku w Modlinie zarządzono wielką ewakuację. W tej chwili wiadomo o wyprowadzeniu co najmniej 250 osób z terenu lotniska. Wszystko spowodowane jest podejrzanym obiektem, który znaleziono na terenie lotniska. Wywołał on panikę i przerażenie wśród pasażerów. W związku z powyższym na terenie portu lotniczego zarządzono alarm bombowy.

Totalny paraliż, służby operują

Przed terminalem na parkingu pozostawiono bagaż. Ogłoszono ewakuację: parkingu, dróg dojazdowych i części hali ogólnodostępnej dla przylotów - wyjaśnia ppor. Straży Granicznej, Dagmara Bielec-Janas. Rzeczniczka prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej nie udziela dalszych informacji. Na chwilę obecną nie wiadomo wiele więcej. Na miejscu operują służby, wezwano antyterrorystów i saperów. Funkcjonariusze traktują to wydarzenie niezwykle poważnie. Aż dotąd nie stwierdzono w Polsce przypadków terroryzmu, dlatego Polacy czują się bardzo bezpiecznie. Jeśli służby zakwalifikują zdarzenie w pobliżu stolicy, jaką jest Warszawa, jako zamach, będzie to pierwsza od dawna taka sytuacja w kraju. AKUTALIZACJA: Ewakuacja została zakończona. Wszystko wraca powoli do normy. Pierwotne informacje podawane przez największe polskie media okazały się niedokładne. Jak poinformowała Polska Policja na Twitterze, ewakuacja była ćwiczeniami służb.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News