Dziś w Warszawie odbył się szczyt Trójmorza, na którym gościł także prezydent Stanów Zjednoczonych. Nad bezpieczeństwem goszczących w Polsce polityków czuwało 4,5 tyś. funkcjonariuszy. Operację zapewnienia prawidłowego przebiegu uroczystości nazwano „Szczyt 2017”.

W akcji wzięli udział policjanci oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak pochwalił na konferencji prasowej pochwalił zaangażowanych w akcję ludzi.

– To był sukces organizacyjny, zawdzięczamy to ciężkiej pracy funkcjonariuszy[…]. Po raz kolejny polscy funkcjonariusze udowodnili, że są profesjonalni, że są zaangażowani, że potrafią zapewnić bezpieczeństwo. W świat poszedł przekaz, że Polska jest krajem bezpiecznym, Polska jest krajem gościnnym – podkreślił Błaszczak.

Policja odebrała dziś także serię fałszywych alarmów bombowych, które według służb nie były przypadkiem.

– Znaleźliśmy plecak z którego wystawały kable. Podobnie było z samochodem, pod którego podwoziem ktoś zauważył podejrzaną instalację – ujawnił jeden z oficerów warszawskiej Komendy Policji. W sumie takich przypadków było pięć w krótkim czasie.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również