Tragedia w Warszawie. Samochodem staranował ludzi, w tym matkę z dzieckiem

Tragedia w Warszawie. Samochodem staranował ludzi, w tym matkę z dzieckiem

Do prawdziwej tragedii doszło w poniedziałek w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Mężczyzna kierujący samochodem przeciął barierki oddzielające pasy ruchu i wjechał na chodnik, gdzie staranował pieszych. Wśród rannych jest matka z malutkim dzieckiem.

Kierujący pojazdem marki volkswagen 85-latek z niewyjaśnionych na razie przyczyn z dużą prędkością przeciął barierki oddzielające pasy ruchu i wjechał na chodnik. Tam staranował grupę pieszych, stojących w pobliżu przystanku autobusowego. Potrącone zostały trzy osoby, w tym kobieta z 3-miesięcznym dzieckiem. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Praga Południe: 85-latek staranował pieszych

Kierowca po przyjeździe na miejsce policji został zbadany alkomatem. Okazało się, że jest trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że pomylił pedały hamulca i gazu. Chciał zwolnić, zamiast tego z dużą prędkością przeciął pasy ruchu, staranował barierki oddzielające jezdnie i wjechał na chodnik. Wszystko miało miejsce w okolicach ul. Grochowskiej 147. Na miejsce wezwano pogotowie. Ranni zostali natychmiast odwiezieni do szpitala. Na razie nie wiadomo, w jakim są stanie. Wśród poszkodowanych była matka z 3-miesięcznym dzieckiem na rękach.

Policja bada przyczyny zdarzenia

Policja ustala teraz, co spowodowało kolizję, czy wersja kierowcy jest prawdziwa. Zapewne konieczne będzie także ustalenie, czy starszy mężczyzna jest jeszcze zdolny do prowadzenia pojazdów. Jak informują media, nie ma tam obecnie utrudnień w ruchu drogowym. Wszystkie działania służb ograniczają się do oględzin miejsca wypadku. Tragedia staje się przyczynkiem do rozważań w sprawie zmian w kodeksie drogowym. Niejednokrotnie już podnoszono temat wieku wielu kierowców. Niektórzy sugerują, że po przekroczeniu pewnej bariery wiekowej, np. 75 lub 80 lat kierowcy powinni automatycznie tracić uprawnienia do prowadzenia samochodów. Inni podnoszą, że każdy człowiek inaczej przeżywa swoją starość i wobec osób starszych należałoby raczej wprowadzić dokładniejsze badania psycho-fizyczne, nie automatycznie zabierać im uprawnienia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wypadek limuzyny MON! Staranował samochód
  2. KATASTROFA! Wielki samolot rozstrzaskał się o autostradę
  3. Gigantyczny pożar wymknął się spod kontroli. Nieoficjalne: WSZYSCY powinni opuścić miasto
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News