Na zachodzie Europy takie sklepy to już standard, w Polsce pojawił się dopiero pierwszy tego typu lokal. Jak mówią właściciele, w ofercie jest szeroki wybór mięs halal. W internecie już pojawiły się kontrowersyjne komentarze.

Pierwszy sklep sieci Harbi Meat pojawił się właśnie w Warszawie. O otwarciu lokalu przy alei Krakowskiej 123 zrobiło się głośno w mediach, ponieważ nigdy jeszcze w naszym kraju nie było takiego sklepu.

Znajdujące się w jego ofercie wątróbki, udka, szaszłyki, polędwiczki i inne produkty są pokarmem halal. Oznacza to, że zwierzęta zabijane są w specjalny, rytualny sposób, przez który mięso pozbawione jest całkowicie krwi.

Niektórzy spodziewają się, że Harbi Meat może stać się celem ataków. W internecie już bowiem pojawiły się kontrowersyjne komentarze, w których niezadowoleni z powstania sklepu internauci grożą zniszczeniem lokalu. Inni z kolei twierdzą, że sklep sam prowokuje agresywnych ludzi do ataku, reklamując się jako dyskont tylko i wyłącznie dla wyznawców Allaha.

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również