Z okazji 75. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych do Polski Stadion Narodowy rozświetlił się biało czerwonym napisem „Hołd Ciechociemnym”.

W nocy z 15 na 16 lutego 1941 roku do Polski zostali zrzuceni pierwsi Cichociemni, którzy w konspiracji walczyli z niemieckim i rosyjskim okupantem.

Z okazji 75. rocznicy tego wydarzenia Fundacja im. Cichociemnych, zajmująca się upamiętnianiem żołnierzy polskich z elitarnych jednostek zaproponowała, by na fasadzie  Stadionu Narodowego wyświetlić ogromny biało-czerwony napis „Hołd Ciechociemnym”.

Piorunujący efekt można było oglądać we wtorek do godziny 22.00. Poniżej prezentujemy nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=G8BV6KbIq3Y

Rok 2016 został uznany za rok Cichociemnych. Z tej okazji, oprócz tradycyjnych uroczystości upamiętniających, zostaną wybite specjalne 10-złotowe monety kolekcjonerskie upamiętniające polskich żołnierzy.

Cichociemni byli szkolonymi w Wielkiej Brytanii żołnierzami Polskich Sił Zbrojnych zrzucanymi do okupowanej Polski podczas II wojny światowej w celu prowadzenia nieregularnej walki z niemieckim i rosyjskim okupantem oraz organizowania i szkolenia polskiego ruchu oporu w kraju.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh

...

Zobacz również