Na terenie Polski żyje niewiele łosi – zaledwie kilka tysięcy. Rzadko pokazują się ludziom, a jeszcze rzadziej wchodzą do ich osiedli. Ten okaz okazał się jednak nieco odważniejszy.

Łoś jest potężnym zwierzęciem, występującym w większości na półkuli północnej od Alaski po Kamczatkę. Osiąga do 700 kilogramów wagi i jest największym przedstawicielem ssaka kopytnego na ziemi. Wyróżnia go ogromne poroże, osiągające do 2 metrów rozpiętości oraz bardzo długie nogi. W Polsce objęty jest całoroczną, ścisłą ochroną.

Jednego z nich zauważono w podwarszawskich Łomiankach. Miejscowy portal informacyjny podał, że potrafi on przeskakiwać przez ogrodzenia i zawitał już na kilku posesjach. Nie wiadomo, dlaczego łoś postanowił odwiedzić człowieka. Świadkowie zadają sobie jedno pytanie: Co on kombinuje? Wiadomo jedynie, że jest ranny i przestraszony, a w takich warunkach może stać się agresywny. Z tego powodu najlepiej do niego nie podchodzić. Łomianki.info poleciły okolicznym mieszkańcom, żeby w wypadku zauważenia łosia, powiadomili niezwłocznie Straż Miejską.

– UWAGA!!! Po Łomiankach Chopina grasuje łoś. Przeskakuje przez ogrodzenia na posesje. Pognał w stronę Wiślanej. Jest poraniony. Straż Miejsca jest już poinformowana, ale uważajcie – czytamy na Łomnianki.info

screenshot/Łomianki.info

źródło: tosiedzieje.pl

...

Zobacz również

Czy naprawdę zjadamy pająki podczas snu? 12 obrzydliwych faktów, które przyprawią cię o mdłości