Warszawa: sobotniej nocy w stolicy doszło do prawdziwego dramatu. 13-letnia dziewczyna została wykorzystana seksualnie na jednej z ulic przez dużo starszego od siebie mężczyznę. Kiedy odnaleźli ją strażnicy miejscy, targały nią konwulsje oraz wymioty.

W nocy 22 września na warszawskiej Pradze doszło do naprawdę wstrząsających zdarzeń. Podczas standardowego patrolu strażnicy miejscy natrafili na samotną 13-latkę, którą zdecydowali zaczepić, aby ustalić, dlaczego nie przebywa jeszcze w domu. Okazało się, że dziewczyna mieszka po drugiej stronie miasta, a przez większość wieczoru towarzyszyła jej koleżanka.

Warszawa: 13-latka zgwałcona na Pradze

Strażnicy zainteresowali się więc losem drugiej z nastolatek, której nigdzie nie mogli dojrzeć. Ich podejrzliwość zwiększył także fakt, iż wyczuli od napotkanej dziewczyny alkohol. Ostatecznie zaprowadziła ona mundurowych do koleżanki, która znajdowała się w naprawdę tragicznym stanie przy nasypie kolejowym.

– Druga 13-latka leżała na ziemi, miała drgawki i wymiotowała, a jej ubranie było porozpinane. Czuć było od niej alkohol. Strażnicy miejscy nakryli ją kocem termicznym i monitorowali jej funkcje życiowe – dowiedziały się media od przedstawicieli stołecznej straży miejskiej.

Co szokujące, zanim patrol spotkał jedną z dziewczyn, jej przyjaciółka miała przeżyć prawdziwą traumę. Dziewczynki poznały bowiem feralnej nocy dwóch mężczyzn, których poprosiły o papierosa. Wspólnie pili alkohol, po czym jeden z nich wykorzystał seksualnie będącą w złym stanie nastolatkę.

Winni w rękach policji, Warszawa zbulwersowana

Jako że napotkana przez służby dziewczyna dokładnie pamiętała, jak wyglądali mężczyżni, strażnicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Pierwszy został odnaleziony jeszcze w nocy, drugi już o poranku. Odpowiedzialny za gwałt przyznał się do wykorzystania 13-latki oraz spożywania z nią alkoholu. Obaj zatrzymani trafili już w ręce policji. Dziewczynki zostały za to przewiezione do szpitala przez karetkę, którą wezwali na miejsce strażnicy miejscy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Warszawy są przerażeni dramatycznymi zdarzeniami, do których doszło na Pradze. Wielu internautów bezpośrednio przyznaje, że mężczyźni powinni zostać szybko i surowo ukarani. Jednocześnie apelują jednak do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi na temat niebezpieczeństw, z jakimi mogą się wiązać podobne nocne wycieczki oraz przedwczesne sięganie po używki, zaznaczając stanowczo, iż bezsprzecznie całą winę za sprawienie nastolatkom traumy ponoszą starsi mężczyźni, którzy bezpośrednio przyczynili się do ich krzywdy.

Wciąż nie wiadomo, jaka kara czeka zatrzymanych przez strażników miejskich mieszkańców Warszawy. Ich sprawą zajęła się już jednak policja, a wkrótce dochodzenie zostanie zapewne przekazane stołecznemu sądowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polityk PiS maltretował żonę i się nawet nie wypierał. Kara? Śmiech na sali
  2. Była przerażona, że mąż zostawi ją po ciąży. Gdy usłyszała jego odpowiedź, rozpłakała się
  3. Najsłynniejsza wokalistka PRL niemal umarła. Dzisiaj wróciła do życia
  4. Była dziecięcą gwiazdą Klanu! Kochali ją wszyscy, nie uwierzycie jak teraz wygląda

Czy kary za gwałt powinny być surowsze?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Gwiazdy, które zostały POBITE. Kim byli sprawcy? [ZDJĘCIA]

Zobacz również

ŹRÓDŁOwprost.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.