Warszawa: mieszkańcy jednej z dzielnic przeżyli dziś chwile grozy w związku z zapadnięciem się ziemi i powstania sporej dziury. Do dziury wpadły auta mieszkańców osiedla. Na miejscu interweniowała straż pożarna.

Warszawa jest miastem wyjątkowo narażonym na nieprzyjemności związane z wodą. Regularnie zalaniu ulega tunel pod Wisłostradą, co roku dochodzi do niebezpieczeństwa powodzi, a wody gruntowe opóźniały nawet budowę stołecznego metra.

Zdarza się także, że z powodu poniesionego stanu Wisły w szkołach odwoływane są zajęcia, a niektóre drogi stają się nieprzejezdne. Dawno jednak doszło do powodzi, mogącej choć trochę równać się z tą z 1997 roku z Wrocławia.

Dziś mieszkańcy Bielan mogli doświadczyć jednak namiastki zalania. Na ulicy Przytyk powstała spora dziura w nawierzchni, która pociągnęła dwa pojazdy.

Warszawa: woda podmyła nawierzchnie jezdni

Przy Przytyku doszło dziś do awarii kanalizacji. Wydobywająca się z instalacji brązowa i spieniona woda, zalała fragment chodnika i ulicy. W wyniku tego kostka zapadła się, a wraz z nią kawałek chodnika i krawężnika.

Wyrwa o wymiarach 4 na 2 metry pojawiła się pod dwoma samochodami marki Toyota i Honda. Auta wpadły do niej tak, że nie dało się nimi wyjechać. Na miejsce wezwano straż pożarną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]

Strażacy wyciągnęli pojazdy i zabezpieczyli miejsce wylewu. Nikomu nic się nie stało, lecz właściciele aut z pewnością przeżyli chwile grozy, a na osiedlu zawrzało.

Akcja ratunkowa nie trwała długo. Teraz naprawą chodnika zajmą się zapewne miejscowe władze. Warto by było jednak najpierw naprawić instalację, która spowodowała całe zamieszanie.

Wypadek na Mazowszu

Dziś w Wyszkowie niedaleko Warszawy doszło do innego zdarzenia z udziałem samochodów, niestety tragicznego. Trzy 20-letnie piłkarki zginęły w wypadku samochodowym.

Jedna z nich kierowała pojazdem, który jak wynika z policyjnej ekspertyzy, najpierw zjechał na przeciwległy pas, a następnie uderzył w drzewo. Kobiety zginęły na miejscu.

Warszawa
Fot. Facbook.pl/JGR 11

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. O tej Polce pisze cały świat. Dzięki niej czeka nas globalna rewolucja
  2. Wolfgang pędzi w stronę Polski. Drastyczna zmiana pogody
  3. Międzynarodowy skandal. Żołnierze USA zaatakowali Polaków
  4. Jak zorganizować domówkę? 10 sposobów na dobrą zabawę
  5. TO JUŻ PRAWDZIWA INWAZJA! ATAKUJĄ LUDZI I NASZE PSY

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

źródło: se.pl