W Urzędzie Miejskim w Warszawie złożono wniosek o nadanie jednej z ulic nazwy „Bohaterów Majdanu”. Pod petycją w tej sprawie podpisało się 200 osób. Patronat nad akcją sprawowała fundacja Otwarty Dialog.

W celu nadania takiej nazwy, miałaby zostać przemianowana część dotychczas już istniejącej ulicy. Według planów, które opracowali członkowie Otwartego Dialogu, takiej operacji miałaby zostać poddana część Spacerowej.

Jej mierzący ponad sto metrów kawałek nie został wybrany przypadkowo. Ten odcinek przylega bowiem do skweru Tarasa Szewczenki. Pod pomnikiem poety z Ukrainy Polacy manifestowali swoją solidarność z walczącymi na Majdanie Ukraińcami. Ponadto przy tej części ulicy nie stoją żadne budynki, co nie nastręczałoby ich mieszkańcom problemów ze zmianą danych w dokumentach.

Jak mówi Tomasz Czuwara z Otwartego Dialogu, idea nazwania ulicy imieniem Bohaterów Majdanu nie jest młoda. Pomysł ten pojawił się już ponad dwa lata temu. Wszystko zaczęło się w internecie – na facebookowej grupie.

„Inicjatywa powstała zaraz po wydarzeniach na Majdanie, dwa lata temu. Wówczas pojawiła się grupa na Facebooku postulująca uhonorowanie bohaterów walczących na Majdanie nazwą warszawskiej ulicy. Projekt swoją kuratelą objęła nasza fundacja. Zebrano z nawiązką wymaganą liczbę podpisów i (…) został złożony wniosek do Biura Geodezji i Katastru Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy o ustanowienie w stolicy ulicy Bohaterów Majdanu”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wyborcza.pl
pt

...

Zobacz również