Chcesz się napić piwa nad Wisłą w Warszawie? Tutaj jest to legalne

Chcesz się napić piwa nad Wisłą w Warszawie? Tutaj jest to legalne Źródło: flickr.com/Paweł Bosky

Warszawa - Bulwary Wiślane, młodzi ludzie, alkohol i muzyka - to obraz, który widzimy praktycznie codziennie, przechodząc spacerując w wakacje lewym brzegiem Wisły. Czy to legalne, żeby ludzi praktycznie w środku miasta pili piwo i inne napoje wysokoprocentowe? Czy na plaży również odbywają się całonocne imprezy w letnie wieczory i noce?

Warszawa - Bulwary Wiślane, dzięki uchwale Rady Warszawy z zeszłego roku, są miejscem, gdzie bez żadnych konsekwencji można pić napoje wysokoprocentowe, mimo iż są one miejsce publicznym.

Po znowelizowaniu przepisów ustawy dotyczącej wychowania w trzeźwości został wprowadzony generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych. W kompetencjach samorządów pozostawiono wyznaczenie tych miejsc. Niektóre z władz postanowiły zrobić krok w stronę obywateli, tak jak na przykład Warszawa, a niektóre wręcz przeciwnie, wprowadziły dodatkowe ograniczenia, mowa tu oczywiście o Krakowie.

Warszawscy radni w 2018 roku uchwalili, że alkohol będzie można spożywać tylko w jednym miejscu na terenie stolicy. Popularna dotąd plaża pod mostem Poniatowskiego została objęta zakazem. Przez kilka ostatnich lat to właśnie tam było to legalne. Oznaczało to koniec zakrapianych piwem ognisk i całonocnych alkoholowych imprez na prawym brzegu Wisły. Straż miejska pilnowała tam porządku i w razie potrzeby może ukarać karą grzywny w wysokości 100 zł, płatnych w ciągu siedmiu dni od otrzymania mandatu.

 - Otrzymywaliśmy skargi od mieszkańców, którzy wskazywali, że spożywanie alkoholu w tym miejscu zaburza ład oraz jego przeznaczenie. Zgadzamy się z tym i chcemy, żeby prawy brzeg Wisły był terenem rodzinnym, sportowym i typowo wypoczynkowym, w którym nic spokoju nie powinno zaburzać - komentował sprawę rzecznik warszawskiego ratusza.

Niebawem jednak się to zmieniło. Rada Miasta uchwaliła zniesienie zakazu picia alkoholu na popularnej "poniatówce", nazywanej też przez mieszkańców Warszawy "plażą pod poniatem". Tym samym nad Wisłą znalazło się drugie miejsce przyjazne młodym warszawiakom. Gdzie jest to pierwsze?

Warszawa - Bulwary Wiślane i picie alkoholu. Co na to władze miasta? Gdzie w Warszawie można legalnie pić?

Miejscem do spożywania napojów wysokoprocentowych są Bulwary Wiślane, to tam będzie można pić pod chmurką. Nowo wyremontowane odcinki będą nie tylko wizytówką miasta, ale też miejscem spotkań. Ratusz zapewniał również, że jeśli Warszawiacy zdadzą test i będą zachowywać się odpowiednio, nie dewastować i korzystać ze swoich prac z umiarem to możliwe, że w kolejnych latach lista miejsc na mapie Warszawy, w których będzie można pić alkohol może się powiększyć. Decyzje będą podejmowane przez władze miejskie pod koniec sezonu wakacyjnego.

 - Na Bulwarach jest przede wszystkim odpowiednia infrastruktura. Są tam toalety publiczne, kawiarnie, bary, czy miejsca, w których spożywa się alkohol. Taka będzie nasza rekomendacja, ale głos będzie należał oczywiście do Rady Warszawy - komentował rzecznik ratusza w stolicy.

Apelujemy więc, żeby przede wszystkich znać umiar i mimo spożytych procentów dbać o własne zdrowie, zawsze po sobie sprzątać i nie niszczyć wspólnego mienia, które jest chlubą Warszawy.

  1. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
  2. Pogoda na majówkę 2019. Gdzie zastaniemy najładniejszą?
  3. Czy w Warszawie nad Wisłą można pić piwo? Odpowiedź nie jest prosta
  4. Spędzacie aktywnie wolny czas? Proponujemy najlepsze aktywności na świeżym powietrzu!
  5. Czas przygotować się do sezonu rowerowego. Czy masz już wszystko?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News