Przez Warszawę maszeruje obecnie manifestacja ruchów narodowych. Na ich spotkanie, jak prawie zawsze, wyszli ludzie związani z ruchami anty-faszystowskimi. Warszawa stała się miejscem gorącego starcia.

Z Placu Zamkowego w Warszawie niedawno wyruszył marsz organizacji narodowych. Nacjonaliści zebrali się przed Zamkiem Królewskim o godzinie 16. z okazji święta pracy. Ich marsz ulicą Krakowskie Przedmieście i Nowym Światem napotkał wściekłych członków antify na wysokości ul. Świętokrzyskiej.

Warszawa: antifa ściera się z narodowcami i policją

Ponieważ marsz narodowców został zgłoszony do ratusza, jest oficjalną i legalną manifestacją. Maszeruje pod osłoną kordonów policji. W miejscu spotkania obu manifestacji doszło już do pierwszych starć. W kierunku maszerujących narodowców ze strony antify poleciały świece dymne i materiały pirotechniczne.

Policja była już zmuszona do pierwszych interwencji. W ruch poszły pałki. Część osób jest zatrzymanych i odizolowanych od manifestantów. Policja wywleka z tłumu manifestujących.

Anty-faszyści nieustannie wykrzykują różne hasła sugerujące, że maszerujący narodowcy są faszystami. Padają słowa „Warszawa wolna od faszyzmu” i „maszerują faszyści”. Część skandowanych haseł jest wulgarna.

Policja ostrzega, będzie gorąco

Policjanci przygotowują się do większej akcji pacyfikacyjnej, bowiem przez megafony nieustannie nadawane są sygnały nakłaniające do opuszczenia terenu działań policji przez osoby postronne, kobiety w ciąży, osoby chore i chronione immunitetem.

Zaznacza się także, że funkcjonariusze mundurowi nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione przez demonstrantów w wyniku użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Można spodziewać się, że na ulicach Warszawy już niebawem będzie jeszcze goręcej.

Warszawa
fot. pikio.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Podkarpacie: Katastrofa lotnicza, pogotowie i policja już na miejscu
  2. Te zdjęcia Dudzie nie pomogą. Pod Belwederem manifestacja a on szaleje
  3. Protestujący w Sejmie OSZUKANI! PiS zrobił to za ich plecami

Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!


Nie chcesz się przeziębić? Jedz TE rzeczy!