Epicentrum zarażeń w polskim szpitalu. Sytuacja jest tragiczna, ogromna liczba zarażonych medyków

Epicentrum zarażeń w polskim szpitalu. Sytuacja jest tragiczna, ogromna liczba zarażonych medyków Źródło: By Panek - praca własna / CC BY-SA 4.0) / https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szpital_br%C3%B3dnowski.jpg

Warszawa nieustannie walczy z koronawirusem. W województwie mazowieckim sytuacja wygląda najgorzej - odnotowano 487 potwierdzonych przypadków i 7 zgonów. Wielu chorych często jest kierowanych do szpitali w stolicy, w jednym z nich sytuacja jest tragiczna.

Warszawa jak większość miast wojewódzkich, musi poradzić sobie z brakami w artykułach ochronnych i nie tylko. Przez koronawirusa i liczne zakażenia nie mogą pracować lekarze - w jednym ze szpitali kilkadziesiąt medyków musi odbyć kwarantannę.

Warszawa walczy z epidemią. Niestety, coraz więcej zakażonych pracowników medycznych

Informacje na temat liczby zakażonych dynamicznie się zmieniają. Na tę chwilę, na godzinę 8:30 31 marca, wiemy o 77 zakażonych osobach w warszawskim Szpitalu Bródnowskim przy ul. Kondratowicza. Do tego niechlubnego grona zalicza się 43 pacjentów oraz aż 34 lekarzy. Pracownicy obawiają się o zdrowie i życie nie tylko swoje, ale i innych pracowników oraz podopiecznych. Fala zakażeń miała zacząć się od jednego z lekarzy, który pracował na oddziale gastroenterologii.

Mimo, że wraz ze swoim całym zespołem został natychmiast poddany kwarantannie, to sam oddział nie został poddany izolacji. Pacjentami z gastroenterologii zajęli się inni pracownicy, a ci krążyli również po innych oddziałach. W związku z tym tydzień po pierwszym pozytywnym teście odnotowano 34 zakażone osoby. Potem liczba już drastycznie rosła, a Szpital Bródnowski nie mógł już dłużej ukrywać tego, że w placówce są 2 ogniska SARS-CoV-2: na oddziale kardiologicznym i gastroenterologicznym. Szpital twierdził, że oddziały są zamknięte, jednak nie w taki sposób, jak chcieliby tego inni. Nie przyjmowano nowych pacjentów, jedynie ostre przypadki. Praca odbywała się normalnie, a nikt nie był pewny, czy jest zakażony i kto może być potencjalnie chory. Jak podaje OKO.press strach jest ogromny - pracownicy kwestionują decyzje dyrekcji.

Kolejny oddział musiał zostać zamknięty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzecznik szpitala, Piotr Gołaszewski, poinformował OKO.press, że kolejny zagrożony oddział, to oddział internistyczny. Tam z kolei miała dostęp salowa, która wcześniej miała kontakt z pracowniczką kardiologii - ta przeszła test na koronawirusa pozytywnie. Chociaż oddział był wolny od zakażeń, teraz nic nie wiadomo: kobieta miała objawy przeziębienia i pracowała w maseczce. Jednak 27 marca została znaleziona nieprzytomna, 2 dni później była już w ciężkim stanie. Także przeszła test pozytywnie. Dyrekcja mimo wszystko dała nakaz na 24-godzinne dyżury, ponieważ trzeba "utrzymać oddział".

- Jestem załamany. Martwię się o rodzinę, o pacjentów. Do pracy dojeżdżam autobusami. Ile osób mogę zakazić, jeśli chorobę przechodzę bezobjawowo? - załamuje się pracownik szpitala w rozmowie z OKO.press.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Jak podaje dyrekcja szpitala, personel pracuje rotacyjnie. Niektórzy mają 48 godzin przerwy, inni 24. 300 osób przebywa na różnorakich zwolnieniach. Pacjenci czekają na przewiezienie do innych szpitali. Rzecznik informuje, że mimo tragicznej sytuacji, nie można zawiesić działania szpitala - taki oddział jak chociażby SOR musi działać. Każdy nowy pacjent jest badany pod kątem koronawirusa, aby zmniejszyć ryzyko kolejnej fali zachorowań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Padł smutny rekord. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje o ofiarach koronawirusa
  4. Oryginalny przepis z czasów PRL-u. Galaretkowiec na mleku jest bardzo prosty, a smakuje niebiańsko
  5. Znalazłeś u siebie taką monetę? Tylko pozornie jest zwyczajna, można dostać za nią fortunę
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: OKO.press

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News