Niestety, 3 ministerstwa i szpital zalane, ale inne rzeczy martwią bardziej. Okropny dramat w stolicy

Niestety, 3 ministerstwa i szpital zalane, ale inne rzeczy martwią bardziej. Okropny dramat w stolicy Źródło: youtube.com FAKT24.PL

Warszawa walczy ze skutkami ulewy. Wczoraj nad stolicą przeszła ulewa, której mieszkańcy dawno nie widzieli. Nikt nie przewidział, że niewinny obfity deszcz zamieni się w koszmar, a strażacy raz po raz będą wyjeżdżać na interwencje. Woda nie oszczędziła ministerstw i szpitala.

Warszawa jako jedno z wielu miast na Mazowszu liczy straty, które spowodował wczorajszy deszcz. Lista zniszczeń i podtopionych budynków jest długa, najwięcej interwencji podjęto w czterech dzielnicach. Na szczęście na dziś meteorolodzy nie przewidują deszczu ani burz.

Popołudniowy dramat w stolicy

Wczoraj publikowaliśmy zdjęcia internautów, którzy ze zgrozą uwiecznili potoki wody płynące ulicami stolicy. Fotografie oraz krótkie filmy reporterów brukowców nadal są umieszczane w sieci, łatwo wyobrazić sobie, co przeżywali mieszkańcy. Na Warszawę spadło 40 l/m² deszczu, który wręcz sparaliżował miasto. Strażacy w ciągu godziny od rozpoczęcia się ulewy (od ok. 16:00) odebrali ok. 300 zgłoszeń. Do 21:30 było ich już 450.

Kapitan Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej przyznał, że najwięcej interwencji dotyczy dzielnic Mokotów, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Pomoc wzywano w związku z zalanymi piwnicami i garażami. Kiedy mieszkańcy walczyli by ochronić swój dobytek, na głównych ulicach Warszawy, m.in. na Grójeckiej, Trasie Łazienkowskiej czy na Placu Trzech Krzyży tworzyły się korki. Auta zwalniały, niektóre nie dawały rady pojechać dalej, drogi trzypasmowe zwężały się do jednego pasa przez tworzące się jeziora. W związku z zatorami służby ratunkowe miały mocno utrudnione zadanie. Karetki, policja czy straż pożarna musiały kierować się objazdami, liczyła się każda minuta.

Warszawa została sparaliżowana

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kierowcom nie było zbyt łatwo, w wielu miejscach studzienki wybijały nawet na wysokość metra, skutecznie unieruchamiając pojazdy. Jakby tego było mało, przestała działać sygnalizacja świetlna. Awarie odnotowano na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ i w pobliżu węzła Marsa. Ulewa nie oszczędziła też m.in. Galerii Północnej, a na stacjach metra i dworcu centralnym z sufitu i ścian lała się woda.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważna zmiana w Biedronkach od 1 lipca. Klientów od środy czeka duża niespodzianka
2. Dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu? Lekarze komentują

Strażacy walczyli z zalanymi pomieszczeniami w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, MSWiA oraz resortu środowiska. Kolejne wozy pojawiały się też pod przedszkolami, m.in. przedszkolem nr 199 i pod Szpitalem Dziecięcym. Warszawski ratusz dziś rano uspokoił, że sytuacja po wczorajszym dramacie powoli się stabilizuje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Woda porwała samochód, utknął pod mostem. Wstrząsające zdjęcia z polskiej miejscowości
  4. Wielkie zmiany w „The Voice of Poland”. Dwie wielkie gwiazdy walczą o fotel jurora, kogo byście wybrali?
  5. Porażające dane z Polski. Od początku wakacji życie straciło już 15 osób, każdego dnia nowe ofiary
  6. Małgorzata Trzaskowska wbiła szpilę Agacie Dudzie. Pierwsza dama na pewno nie będzie zadowolona

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News