Natychmiast podjęto decyzje o zamknięciu. 160 osób trafiło na kwarantannę, trudna sytuacja w Warszawie

Natychmiast podjęto decyzje o zamknięciu. 160 osób trafiło na kwarantannę, trudna sytuacja w Warszawie Źródło: Pixabay.com icsilviu

Warszawa: wykryto nowe potencjalne ognisko zakażeń koronawirusem, natychmiast podjęto decyzję o zamknięciu placówki. Na obowiązkową kwarantannę skierowanych zostało 160 osób, w ciągu kilku najbliższych dni mają przejść testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Warszawa: portal TVN 24 poinformował o trudnej sytuacji w stolicy Polski. 160 osób zostało skierowanych na obowiązkową kwarantanne w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W ciągu najbliższych dni przeprowadzone zostaną testy. Natychmiast zamknięto placówkę w której przebywał zarażony mężczyzna.

Warszawa jest w trudnej sytuacji, 160 osób trafiło na kwarantannę

Portal TVN 24 przekazał w sobotę 30 maja 2020 roku wiadomości o zamknięciu warszawskiego schroniska dla bezdomnych, prowadzonego przez Caritas przy ulicy Żytniej 1. Według informacji, uzyskanych od rzeczniczki prasowej stołecznego urzędu Karoliny Gałeckiej, w placówce miał przebywać mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Wcześniej mężczyzna był pacjentem szpitala Wolskiego, w którym wykryto kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Aktualnie został skierowany do placówki MSWiA przy ul. Wołoskiej, a obowiązkową kwarantanną zostało objętych dodatkowo 160 osób, które przebywały w schronisku.

Zamknięto schronisko dla bezdomnych w Warszawie, u jednego z podopiecznych placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ciągu najbliższych dni mają wszystkie potencjalnie zakażone osoby mają przejść testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ich wyniki będą kluczowe w określeniu skali zagrożenia w związku z wykryciem nowego potencjalnego ogniska zakażeń w stolicy.

- Wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy doszło do rozprzestrzenienia wirusa. Wdrożyliśmy wszystkie procedury. Już wcześniej wyposażyliśmy placówkę w niezbędne środki ochrony - przekazała Karolina Gałecka, rzeczniczka urzędu miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne

Ośrodek został zamknięty do odwołania. Aktualnie w Polsce potwierdzono 23 tysiące 571 przypadków zakażenia koronawirusem, a 1 061 zarażonych osób zmarło w wyniku rozwinięcia się u nich choroby Covid-19. Na terenie Warszawy do tej pory stwierdzono 3546 przypadków zarażenia SARS-CoV-2 oraz 264 zgony z powodu komplikacji po zakażeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie szparagów niesie ze sobą wiele korzyści. Zdecydowanie zbyt rzadko po nie sięgamy
  2. Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś


źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News