Widok jak po kataklizmie. "Wet microburst" uderzył w Warszawę

Widok jak po kataklizmie. "Wet microburst" uderzył w Warszawę Źródło: Facebook - Polscy Łowcy Burz

Warszawa musiała mierzyć się dziś z gwałtownym załamaniem pogody. Jeszcze rano nic nie zapowiadało takich opadów, wieczorem natomiast mieliśmy okazję obserwować widoki jak po kataklizmie. W miasto uderzyło rzadko spotykane zjawisko.

Warszawa miała dziś spory problem w związku z bardzo rzadkim zjawiskiem, które w naszym kraju występuje incydentalnie. W niektórych dzielnicach stolicy sytuacja była na tyle trudna, że na miejscu musiały zjawić się jednostki straży pożarnej z okolicznych miast. Służby powoli odzyskują kontrolę nad sytuacją, choć w pewnym momencie wydawało się, że będzie to niemożliwe jeszcze przez długi czas.

Po zakończeniu występowania zjawiska mieszkańcy miasta zaczęli wychodzić na ulice, by na własne oczy zobaczyć szkody, jakie powstały w bardzo krótkim czasie. Internet zalała fala zdjęć zrobionych przez warszawiaków. Niektórzy nie mogli uwierzyć, że w zaledwie kilkanaście minut mogło dojść do tak wielkich zmian w krajobrazie. Setki fotografii potwierdzają jednak, że siły przyrody potrafią być wyjątkowo niszczycielskie.

Warszawa musiała radzić sobie ze skutkami rzadkiego zjawiska

Jak informują meteorolodzy i specjaliści, Warszawa musiała dziś radzić sobie ze zjawiskiem nazywanym "wet microburst". Jak wyglądają te szczególne okoliczności przyrody? Najlepiej tłumaczy to profil Polskich Łowców Burz na Facebooku. Można odnaleźć tam nie tylko fotografie przedstawiające zniszczenia, ale również definicję "wet microburst".

- Nad częścią warszawskich Bielan doszło nawet do wystąpienia zjawiska "wet microburst" polegającego na bardzo silnych, punktowych uderzeniach porywistego wiatru podczas silnych opadów deszczu. W wyniku zjawiska zniszczeniu uległy drzewa oraz stojące pod nimi samochody - czytamy we wpisie Polskich Łowców Burz.

Warszawa dawno nie widziała takich zniszczeń w tak krótkim czasie

Burze z gwałtownymi ulewami i porywistym wiatrem pojawiały się przede wszystkim w zachodniej części miasta. Najbardziej ucierpiały Bemowo i wspomniane Bielany. Tam wymagana była nawet interwencja jednostek straży pożarnej z podwarszawskich miejscowości. Strażacy pojawiali się, by usuwać skutki wiatru. Internauci przekazują, że sytuacja powoli wraca do normalności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na Facebooku pojawia się wiele wpisów ze strony internautów, którzy twierdzą, że dawno nie byli świadkami tak intensywnych opadów. Niektórzy obawiają się, że taka sytuacja może powtórzyć się w najbliższej przyszłości. Specjaliści twierdzą, że nie można zaprzeczyć takim myślom.

(fot. Facebook - Warszawskie Bielany)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka. Była uwielbiana przez miliony. Fani są zdruzgotani 
  2. Pan młody stanął przed ołtarzem ze swoją narzeczoną. Nagle odwrócił się i wyznał miłość innej kobiecie na oczach wszystkich gości
  3. Pijesz kawę? Ta informacja zwali cię z nóg
  4. Marcinkiewicz wpadł po same uszy. Po jego ostatnich słowach, była żona składa pozew
  5. Nie żyje znany dziennikarz TVP. Przygnębiające doniesienia
  6. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News