Niespodziewane nowe fakty ws. katastrofy w Warszawie. Prokuratura potwierdziła

Niespodziewane nowe fakty ws. katastrofy w Warszawie. Prokuratura potwierdziła Źródło: Youtube/Nagrani TV

Warszawa - wyszły na jaw niespodziewane fakty w sprawie kierowcy, który doprowadził do katastrofy autobusu miejskiego. Dotychczas ustalono, że mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków. Jak się okazuje, nie było to jedyne przewinienie, jakie ma na sumieniu. Prokuratura dotarła do niespodziewanych faktów.

Warszawa - prokuratura zarządziła trzymiesięczny tymczasowy areszt kierowcy, który doprowadził do katastrofy komunikacyjnej. Podejrzany Tomasz U. prowadził autobus pod wpływem narkotyków. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków jazdy, wskutek czego doszło do katastrofalnego wypadku. Pojazd uderzył w barierę, która przerwała się, następnie autobus osunął się z wiaduktu i rozpadł na dwie części.

Warszawa - porażające nowe fakty w sprawie kierowcy, który doprowadził do wypadku

Podejrzany został już przesłuchany, właśnie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Jak powiedział, niewiele pamięta z samego momentu zdarzenia. Kierowcy grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przy mężczyźnie znaleziono 0,54 grama amfetaminy, co zwiększa ewentualny wymiar kary.

Rzecznik stołecznej prokuratury przekazała, że według ustaleń narkotyki należały do podejrzanego. Dodatkowo wymaga wyjaśnienia kwestia zatrudnienia mężczyzny jako kierowcy, a także okoliczności wyjazdu z bazy pod wpływem narkotyków. Prokuratorzy chcą dokładnie sprawdzić wygląd procedury badania kierowców na zawartość środków odurzających.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Prokurator wystąpił także do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy o przekazanie dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej na terenie Warszawy oraz weryfikacji kompetencji i doświadczenia osób kierujących środkami komunikacji - podkreśliła rzecznik.

Prokuratura dotarła również do informacji, że kierowca uzyskał uprawnienia do kierowania autobusem w kwietniu 2019 roku. Już w maju tego samego roku został zatrudniony bez doświadczenia na stanowisko kierowcy. Dodatkowo już wcześniej miał być karany za wykroczenia drogowe, w dodatku wielokrotnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?

To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna znacznie przekraczał prędkość, nie stosował się do znaków, ani sygnałów drogowych. Jak wynika z danych, które zgromadziła prokuratura, od listopada 2014 roku do marca 2018 r., Tomasz U. był aż 13-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. W wypadku, do którego doprowadził, zginęła 1 osoba, 17 zostało rannych. Czterech pasażerów wciąż znajduje się w stanie ciężkim. Więcej informacji o okolicznościach wypadku w Warszawie znajdziesz TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
  2. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości
  3. Świat stanął na głowie. Dowiedzieliśmy się, ile "wypada" dać w kopercie na ślubie, oszałamiające kwoty
  4. Gromadzisz swoje pieniądze na bankowym koncie? Nie mamy dobrej wiadomości, sytuacja jest wyjątkowo poważna
  5. Wracają poważne zakazy, zamykają kolejne miejsca publiczne. Napłynęły wiadomości o bardzo trudnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych
  6. Dziś nad Polską znów burze i nawałnice. IMGW wydało żółte i pomarańczowe alerty, gdzie będzie najgorzej?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News