Jedna decyzja naraziła całe miasto? Mieszkańcy są zbulwersowani, w takich warunkach ciężko być bezpiecznym

Jedna decyzja naraziła całe miasto? Mieszkańcy są zbulwersowani, w takich warunkach ciężko być bezpiecznym Źródło: Wikipedia tomo (foTOmo) from warsaw / wroclaw, poland

Warszawa zdecydowała się na wprowadzenie wielu rozwiązań mających na celu ograniczenie możliwości zarażenia się koronawirusem w przestrzeni publicznej. Jednak ostatnia decyzja podjęta przez prezydenta miasta wywołała oburzenie wśród mieszkańców.

Warszawa zamknęła wszystkie miejskie baseny, siłownie, boiska. Dodatkowo w domach zostają wszyscy stołeczni uczniowie oraz miłośnicy kina. Jednak nie można zatrzymać całego miasta, są osoby, które codziennie muszą przemieszać się do pracy z racji braku możliwości pracy zdalnej.

Warszawa postanowiła zmienić rozkłady

Warszawa posiada rozbudowaną sieć transportu miejskiego. ZTM przewozi miliony mieszkańców, jednak pomimo wprowadzonych ogólnych rozwiązań mających na celu ograniczenie kontaktu ludzi w miejscu publicznym, ostatnia decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego spotkała się z falą krytyką oraz została oceniona jako szkodliwa dla bezpieczeństwa w czasie epidemii. Warszawa wprowadziła zmiany w funkcjonowaniu rozkładów swoich autobusów, a na facebookowym profilu włodarza miasta zawrzało. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Spadła częstotliwość kursów

Warszawa zdecydowała się wprowadzić sobotni rozkład jazdy, skutkuje to zmniejszeniem częstotliwości kursowania m.in. autobusów oraz ograniczeniem dostępnych połączeń w ogólnym rozrachunków. Według jednej z mieszkanek, która otrzymała relacje od swoich znajomych podróżujących tym środkiem transportu, efektem poniedziałkowej decyzji władz jest to, że niemożliwym jest zachowanie bezpiecznych odstępów ponieważ w autobusach jest tłok. Wyraziła jednocześnie opinię, że to przejaw braku szacunku do ludzi, którzy muszą pojawiać się w pracy. Nie wszyscy mają możliwość pracy zdalnej, a dodatkowo mimo trwającej kwarantanny konieczne jest także robienie zakupów.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Matura 2020 odbędzie się w maju? Premier Morawiecki odpowiada

Prezydent odpowiedział na te zarzuty

Rafał Trzaskowski w komentarzu odniósł się do zarzutów i podkreślił, że decyzja ta wynika jedynie z surowych danych. Według badań przeprowadzonych w poprzednim tygodniu wynika, że aż 80 proc. osób zrezygnowało z komunikacji miejskiej i właśnie to spowodowało ograniczenie liczby kursujących pojazdów. Warszawa jednocześnie na bieżąco monitoruje sytuację i zabezpieczone są składy, które w razie zwiększonej aktywności zostaną wypuszczone na ulicę, aby rozłożyć obłożenie. Rafał Trzaskowski podkreślił jednocześnie, że SKM kursuje normalnie i nie wprowadzono zmian w ich kursowaniu. Zachęca też, aby wskazywać linie, które są obciążone i występuje tam tłok, aby móc lepiej dopasować się do potrzeb mieszkańców.

Źródło: Warszawa w pigułce

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News