Nowe zakazy ws. epidemii uchwalone w Warszawie. Nieposłusznych czekają wysokie kary

Nowe zakazy ws. epidemii uchwalone w Warszawie. Nieposłusznych czekają wysokie kary Źródło: youtube tripsoverpoland

Warszawa to miasto, które przoduje w liczbie potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Od samego początku epidemii władze starają się wprowadzić ograniczenia mające spowolnić rozprzestrzenianie się niebezpieczeństwa na terenie miasta. Uchwalono kolejne przepisy.

Warszawa wcześniej zamknęła już wszystkie miejskie baseny czy sauny oraz boiska szkolne otwarte dla ogółu mieszkańców. Nikt w najbliższym czasie nie odwiedzi także kin, teatrów czy kawiarni.

Warszawa chciała skorzystać z pięknej pogody

Warszawa postanowiła poddać pod dyskusję kolejną formę ograniczenia możliwości stwarzania niebezpieczeństwa przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2. W minione dni pogoda rozpieściła warszawiaków pięknym słońcem i wysoką temperaturą. Nie wszyscy respektowali nakaz pozostania w kwarantannie domowej i ruszali na spacery. Pomimo zachowywania pozorów bezpieczeństwa ryzyko, że ktoś stał się nosicielem wirusa, w tym momencie niebywale wzrasta. Radni postanowili podjąć konkretne działania mające przeciwdziałać takim sytuacjom.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ:

Warszawa ma nowe przepisy

Bulwary nad Wisłą są dla stolicy symbolem wiosennego i letniego wypoczynku i to właśnie tam tłumnie udali się mieszkańcy. W większości byli to młodzi ludzie, którzy zarażenie wirusem mogą przechodzić bezobjawowo. W związku z tym uchwalili nowe przepisy, które ograniczają możliwość spożywania alkoholu właśnie na bulwarach oraz na plaży po praskiej stronie. Wcześniej było to dozwolone i nie podlegało karom za picie w miejscu publicznym. Obecnie prawo to obejmuje także te miejsca i za nieprzestrzeganie go grozi kara grzywny. W punktach tych mają pojawić się dodatkowe patrole Straży Miejskiej czuwających nad tym, by nie łamano nowych rozporządzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Problem sygnalizowany przez media społecznościowe

Rada Warszawy zdecydowała się na taki krok po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się wiele relacji, pokazujących jak młodzież spożywa na schodkach alkohol, a nie wszyscy posiadali osobne naczynia. Wśród nich najgłośniej przebija się post pisarza Mariusza Szczygła, który z niepokojem zauważa, że właśnie przez takie zachowania we Włoszech koronawirus jest obecnie tak dużym problemem. Nowe zasady weszły w życie z trybem natychmiastowym i obowiązywać mają do końca czerwca. Dodatkowo Urząd Miasta poinformował, że także w parkach oraz na skwerach pojawią się dodatkowe patrole straży miejskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagał
  2. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Kasia Cichopek rozsierdziła wielu fanów. Runęła lawina bardzo nieładnych obelg w jej kierunku
  5. Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Nowa Warszawa

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News