Główny warszawski szpital wyłączony z użytku? RMF: podejrzenie koronawirusa

Główny warszawski szpital wyłączony z użytku? RMF: podejrzenie koronawirusa Źródło: pixabay.com 1662222

Warszawa straci jeden z największych szpitali, wszystko przez pandemię koronawirusa. Placówka została chwilowo zamknięta, wszyscy czekają na ostateczną decyzję wojewody.

Warszawa jest jednym z miast, gdzie zachorowalność na koronawirusa jest największa w kraju. Z powodu podejrzenia sytuacji epidemicznej jeden z czołowych szpitali w stolicy został zamknięty w trybie nagłym. Pracownicy i pacjenci czekają na ostateczną decyzję wojewody.

Warszawa - zamknięto jeden z głównych szpitali

Szpital na Banacha został odcięty i objęty całkowitą kwarantanną - wszystko przez podejrzenie koronawirusa u jednego z pracowników. RMF poinformowało nieoficjalnie, że u żony mężczyzny potwierdzono zakażenie SARS-CoV-19, para kilkanaście dni temu wróciła z Włoch, gdzie obecnie pandemia koronawirusa rozwija się najszybciej na świecie.

- Zamknięta izba przyjęć w szpitalu na Banacha. Nieoficjalnie, po tym jak u żony jednego z pracowników wykryto koronawirusa (wrócili kilkanaście dni temu z Włoch) – poinformował reporter RMF FM na Twitterze.

Warszawski szpital z podejrzeniem koronowirusa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według informacji podanych przez rozgłośnię, nad dalszymi losami placówki obraduje sztab kryzysowy. Na razie zakazano opuszczania budynku oraz wchodzenia do środka. Ostateczną decyzję w sprawie szpitala podejmie wojewoda. W okolicach godziny 13:00 głos w sprawie doniesień medialnych zabrali Rezydenci Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Potwierdzili zamknięcie całej placówki.

- Szpital Banacha w Warszawie zamknięty i czeka na decyzję wojewody. Przyczyna – "sytuacja epidemiczna" [...] Nie można go opuścić i do niego wejść. Wieści z linii frontu walki z koronawirusem w Polsce - można przeczytać na Twitterze rezydentów OZZL.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

W całej Polsce do tej pory potwierdzono badaniami 325 przypadków zakażenia koronawirusem, 5 pacjentów zmarło w wyniku choroby. Ministerstwo Zdrowia wciąż informuje o kolejnych zarażonych, liczba chorych rośnie w zatrważającym tempie. Na całym świecie przekroczyła już 222 tysiące przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja
  5. Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News