Nic nie dało się zrobić, służby ratunkowe z Warszawy bezradne. Straciliśmy symbol

Nic nie dało się zrobić, służby ratunkowe z Warszawy bezradne. Straciliśmy symbol Źródło: Pixabay LucianodeGraaf

Warszawa. Bardzo przykre doniesienia wprost ze stolicy. Doszło do dramatycznego pożaru. Służby ratunkowe nie był w stanie zrobić nic więcej. Niestety walka z żywiołem zakończyła się utratą bardzo ważnego symbolu. Niewiele udało się ocalić.

Smutne doniesienia ze stolicy. Doszło do pożaru, w wyniku którego strawiony został bardzo ważny symbol przeszłości. Służby ratunkowe robiły wszystko, co było w ich mocy. Niestety bardzo niewiele udało się ocalić. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Smutne doniesienia - spłonął symbol

Smutne doniesienia z kraju - spłonęła willa "Czarnuszka". Doszło do ogromnego pożaru na warszawskim Wawrze przy ul. Jagienki 20. Drewniana, zabytkowa willa niestety płonęła w zawrotnym tempie. Choć strażacy walczyli z ogniem wczoraj od godziny 14, nie udało się zbyt wiele ocalić. Budynek był pustostanem. 

Pożar budynku jest ogromną stratą. Był to jeden z przedwojennych obiektów, które nazywano "świdermajerami" z powodu nadmiernych dekoracji oraz rzeźbionych ozdób. Willę "Czarnuszkę" wybudowano w 1922 roku. Przed wojną pełnił on funkcje domku letniskowego. Podobnie jak stojąca obok "Andrzejówka", należała do Chaima Frydmana. Był to jeden z najbogatszych mieszkańców Falenicy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas wojny w domu działała kawiarnia, którą prowadzili artyści do czasu aż został tam zakwaterowany oddział Wehrmachtu. W socjalistycznej Polsce budynek zarekwirowano, wówczas działała w nim komunistyczna organizacja młodzieżowa. 

Kilka dni temu "Gazeta Wawerska" opisywała bardzo długie postępowanie dotyczące praw własności do działki oraz domu. Skarb państwa chciał go przejąć w uzasadnieniu o zasiedzenie oraz porzucenie przez prawowitych właścicieli. Okazało się jednak, że w Hajfie żyje wnuczka Chaima Frydmana, co również udowodniono. To ona stała się właścicielką zniszczonej nieruchomości. 

Niestety formalne przekazanie nie miało miejsca ze względu na przedłużające się formalności. Zarząd nieruchomościami dopiero niedawno wykwaterował ostatnich lokatorów. W "Gazecie Wawerskiej" zwracano również uwagę na to, że piękny oraz cenny dom wraz z upływem czasu niszczeje. Już wcześniej wybuchł w nim pożar. Tym razem niestety ogień strawił praktycznie wszystko. 

Dzisiaj grzeje: 1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
2. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

Pożar zabytku jest ogromną stratą. Niestety służby ratunkowe nie były w stanie nic już zrobić. Żywioł doszczętnie zniszczył praktycznie całą budowlę. Strażacy wczoraj wieczorem zajęli się przeszukiwaniem pogorzeliska. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Wiesław Dębicki
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Dziennikarka TVN została napadnięta przez nietrzeźwego mężczyznę pod kościołem. Ujawniła szczegóły dramatycznej historii ze swojej młodości

Źródło: Mamadu PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News