Niespokojnie w Warszawie. Policja siłą usuwa kontrmanifestację

Niespokojnie w Warszawie. Policja siłą usuwa kontrmanifestację Źródło: Facebook/WTV

Warszawa jest teraz miejscem niespokojnym. Narodowcy, którzy co roku uczestniczą licznie w Marszu Zwycięstwa Rzeczpospolitej organizowanym w stolicy, starli się właśnie z kontrmanifestantami z lewicy. Policja siłą usunęła z miejsca środowiska LGBT.

Warszawa była dzisiaj miejscem szokujących wydarzeń. W stolicy ma miejsce Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej, który co roku organizują narodowcy. W ten sposób obywatele utożsamiający się z konserwatywnym światopoglądem, chcą uczcić zwycięstwo Polski nad komunistami. W trakcie marszu padają kontrowersyjne hasła, które są bardzo krzywdzące szczególnie dla lewicy. Kontrmanifestacja, która stanęła na drodze maszerującym narodowcom, skończyła się interwencją policji. Funkcjonariusze siłą wynosili obywateli.

Warszawa: trwa Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Kontrmanifestanci zostali siłą usunięci przez policję

Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpoczął się Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej, który wyruszył spod Muzeum Wojska Polskiego. W trakcie marszu, jak co roku, narodowcy głośno wyrażają swój kontrowersyjny światopogląd. Nie brakowało niestety haseł mogących sugerować zapędy rasistowskie i ksenofobiczne. Wielu narodowców otwarcie hejtuje środowiska mniejszości seksualnych. Pojawiły się także hasła typowe dla narodowców, np. "Bóg, honor i Ojczyzna".

Na drodze narodowcom stanęła kontrmanifestacja, w której uczestniczyły środowiska LGBT. Pomiędzy nimi a narodowcami doszło do starcia. Na ten moment nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał. Świadkowie byli przerażeni, bowiem marsz nieco wymknął się spod kontroli. Emocje wzięły górę. Policja musiała zareagować, co widać na zdjęciach. Uczestnicy byli siłą wynoszeni, a następnie najprawdopodobniej aresztowani.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć 12-latki zdruzgotała rodziców. Gdy znaleźli list od zmarłej córki nie mogli przestać płakać
2.Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu

Środowiska mniejszości seksualnych stanęły na drodze narodowcom, ale poza słownymi starciami pomiędzy odmiennymi światopoglądowo środowiskami, uczestnicy kontrmanifestacji nie byli fizycznie agresywni. Policja musiała ich jednak usunąć najprawdopodobniej dlatego, że ich zgromadzenie nie było zarejestrowane - w przeciwieństwie do tego, które zorganizowali narodowcy. Na zdjęciach widać, że kontrmanifestanci nie chcieli współpracować z policją, która prosiła ich o opuszczenie miejsca i o nie zakłócanie marszu. W tej sytuacji policja musiała więc użyć wobec nich siły, co też uczyniono.

Fot. Facebook/WTV

 

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Wdarł się do jej sypialni, związał i podpalił. Straszna zbrodnia na matce trojga dzieci
  4. Były mąż Kaczyńskiej zdradził co prezes PiS naprawdę sądzi o opozycji. Nienajlepsze informacje
  5. Rodzice błagali w telewizji o pomoc w odnalezieniu córki. Po 6 latach na jaw wychodzi ich mroczny sekret

Źródło: Facebook/WTV

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu