Przyjechali do Warszawy na wykład o skutkach faszyzmu. Jednego z nich pobito

Przyjechali do Warszawy na wykład o skutkach faszyzmu. Jednego z nich pobito Źródło: youtube.com/ jaczaq

Warszawa w centrum skandalu. Studenci z Ameryki, którzy przyjechali do stolicy uczyć się o skutkach rasizmu, sami zostali jego ofiarą. Pochodzący z Pakistanu Amerykanin został zaatakowany przed swoim hotelem przez dwóch wandali. O incydencie została już poinformowana ambasada USA.

Warszawa, w której studenci mieli uczyć się o skutkach rasizmu, sama okazała się rasistowska. Studenci z Ameryki, którzy przyjechali zwiedzać ruiny getta, jak też poznać historię prześladowań Żydów przez hitlerowców byli światkiem ataku na swojego śniadego kolegę. Pochodzący z Pakistanu mieszkaniec USA został zaatakowany przed dwóch napastników. O wszystkim wie już amerykańska ambasador.

Warszawa przywitała ich rasizmem. Przerażająca opowieść pobicia studenta

Do incydentu doszło w godzinach wieczornych na ulicy Towarowej na stołecznej Woli. Grupa, która była po całodniowym zwiedzaniu ruin getta na warszawskim Muranowie i muzeum Polin udawała się do hotelu, kiedy to na młodego Pakistańczyka z amerykańskim paszportem naskoczyło dwóch, młodych mieszkańców stolicy.

Jeden z nich, uzbrojony w butelkę po piwie zaczął zaczepiać młodego Amerykanina i wolną ręką uderzył po głowie. Drugi zaczął kierować swoje ciosy w brzuch chłopaka, ale trafił w jego koleżankę, która próbowała przerwać to nierówne starcie. Mężczyźni, widząc, że nie dadzą sobie rady z całą grupą, uciekli.

– Jestem pewien, że to atak na tle rasistowskim, bo celem napastników był tylko student o ciemniejszej karnacji, pochodzący z Palestyny. A przecież przyjechaliśmy po to, by zobaczyć, do czego w przeszłości doprowadził faszyzm. To niesamowite, jak historia zatoczyła koło – mówił w rozmowie z „Wyborczą” profesor Matthew Feldman, organizator wycieczki do Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja szuka sprawców?

Po pobiciu amerykański student miał znaleźć się na komendzie, gdzie według profesora Feldmana odmówiono mu udzielenia pomocy, w związku z czym naukowiec zmuszony był do udania się do ambasady amerykańskiej w Warszawie, aby zgłosić atak na obywatela swojego kraju.

Inną wersję wydarzeń przytacza warszawska policja. Według Marty Sulowskiej z Komendy Rejonowej policji na Woli policja pobrała już nagrania z miejskiego monitoringu i sprawa jest w trakcie wyjaśniania, a sam student miał odmówić współpracy i nie chciał wnosić oskarżeń o pobicie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? 14-letnia gwiazda opowiedziała o toksycznej relacji. Szczere wyznanie mrozi krew w żyłach
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu