Wielka demonstracja w Warszawie, weszli na dach ministerstwa. Do akcji wkroczyła policja

Wielka demonstracja w Warszawie, weszli na dach ministerstwa. Do akcji wkroczyła policja Źródło: Twitter/Greenpeace Polska

Warszawa: z samego rana doszło do ogromnej demonstracji w stolicy. Aktywiści pojawili się na dachu siedziby Ministerstwa Środowiska, a na fasadzie budynku wywiesili ogromny baner przedstawiający jednego z ministrów. Do akcji wkroczyła policja i straż pożarna.

Warszawa: dziś z samego rana aktywiści przystąpili do demonstracji w stolicy. Weszli na dach siedziby Ministerstwa Środowiska i wywiesili na fasadzie budynku ogromny baner. Zaprezentowano na nim karykaturę ministra środowiska, Michała Wosia. Do akcji wkroczyła policja oraz straż pożarna. 

Warszawa: ogromna demonstracja w stolicy, aktywiści na dachu ministerstwa. Wkroczyła policja

Michał Woś jest jednym z ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Polityk pokonał koronawirusa. Aktywiści Greenpeace dziś rano wkroczyli na dach budynku Ministerstwa i wywiesili ogromny baner z jego karykaturą. Na banerze widać postać ministra, który wycina drzewa. W akcji już wzięła udział policja i straż pożarna.

Aktywiści przez cały czas znajdują się na dachu budynku. Funkcjonariusze policji, którzy pojawili się na miejscu, usiłują ściągnąć ich na dół. Póki co, bez skutku. Na miejscu pojawił się także specjalny zespół straży pożarnej zajmujący się ratownictwem wysokościowym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na dachu ministerstwa demonstranci wywiesili ogromny baner. Przedstawiciele Greenpeace przedstawili ramię z opaską Lasów Państwowych, kontrolujące ministra. Michał Woś ukazany został jako kukiełka - karykatura, która ścina drzewo. Pojawił się także znaczący podpis: "Stop dewastacji, czas na ochronę".

- Aktywiści i aktywistki apelują o objęcie wszystkich starych, cennych polskich lasów odpowiednią ochroną i krytyką ministra środowiska za to, że nie zajmuje się ochroną przyrody tylko realizuje rabunkową politykę szefów koncernu Lasy Państwowe - napisano w komunikacie na stronie internetowej Greenpeace. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Polacy masowo kombinują zwolnienia z obowiązku noszenia maseczek. Jest ostra reakcja Szumowskiego

Aktywiści żądają, by co najmniej 15% lasów w Polsce zostało wyłączone trwale z wycinek oraz objęte ochroną w trybie pilnym. Na ten moment nie zamierzają opuścić dachu Ministerstwa. Oczekują, że przedstawiony na banerze minister Michał Woś zareaguje w jakiś sposób. Na ten moment ograniczył się jedynie do wpisu na Twitterze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Justyna Żyła pochwaliła się nowym chłopakiem. Szybko usunęła swój wpis, ale w sieci nic nie ginie, wszystko wyszło na jaw
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Zanim podjedziesz na stację znanego operatora lepiej zastanów się dwa razy. Kwoty opłat porażają
  8. Nigdy nie wyrzucaj obierków z ogórka. Zrobisz z nich obłędną miksturę, która przyda się w kuchni
  9. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News