"Umiera" znienawidzony symbol Warszawy. Przez lata dzielił Polaków

"Umiera" znienawidzony symbol Warszawy. Przez lata dzielił Polaków Źródło: Wikipedia - Alina Zienowicz

Warszawa posiada wiele obiektów turystycznych, między innymi słynną palmę. Ta w ostatnim czasie uschła, choć nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek może do tego dojść. Niektórzy uważają to wydarzenie za absurdalne. Jego przyczyny są wręcz przerażające.

Warszawa od dłuższego czasu cieszy się obecnością słynnej palmy na rondzie de Gaulle'a. W ostatnim czasie słynny obiekt zaczął się zmieniać, czego nie mógł przewidzieć absolutnie nikt. Obiekt znajduje się w stolicy Polski już od kilkunastu lat i nigdy nie znajdował się w takim stanie, w jakim możemy oglądać go obecnie. Warszawiacy głośno wyrażają swoje obawy o stan jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych miasta. 

Okazuje się, że powód tajemniczego zjawiska da się bardzo łatwo wytłumaczyć. O uschnięciu palmy wypowiedziały się osoby, które od wielu lat miały okazję zajmować się tym, by obiekt prezentował się doskonale. Ich słowa z pewnością przerażą wiele osób, bowiem okazuje się, że palma uschła z dość nietypowej przyczyny. Warszawiacy zaczęli głośno wyrażać swój niepokój.

Palma "uschła" w centrum Warszawy

Słynna palma przy rondzie de Gaulle'a pojawiła się w Warszawie już w 2002 roku i stała się jedną z wielu atrakcji turystycznych. Nietypowy pomysł "posadzenia" egzotycznej rośliny wywołał spore kontrowersje, bowiem nie każdy chciał zgodzić się na to, by to właśnie palma znalazła się w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. Przez lata wywoływała ona nieporozumienia, dzieląc mieszkańców miasta.

Warszawa cieszy się obecnością palmy już od 17 lat, jednak dopiero pierwszy raz mieliśmy okazję spotkać się z tajemniczym uschnięciem. Wiele osób nie mogło uwierzyć w to, co zobaczyło na własne oczy, doszukując się w tym ukrytego przekazu. Sytuację postanowiły wytłumaczyć osoby, które od wielu lat zajmowały się obiektem.

Palma "uschła" ku zdziwieniu tysięcy mieszkańców stolicy

Okazuje się, że liście na szczycie sztucznego drzewa zostały wymienione na naturalne. Autorzy doskonale wiedzieli, że już w najbliższym czasie liście uschną, w związku z czym rzeczywiście mieliśmy okazję zaobserwować to zjawisko. Jego przyczyny szybko zostały wyjaśnione.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wymiana liści ma związek z obchodami Światowego Dnia Środowiska, który odbędzie się 5 czerwca. Pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na problem niszczenia ekosystemu, przez który nasza cywilizacja może przestać istnieć. Za projekt odpowiadają pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

(fot. Facebook - Muzeum Sztuki Nowoczesnej)

  1. Cała prawda o mężu Danuty Holeckiej! Nie zgadniecie, czym zajmuje się mąż królowej TVP! Oczy wam wyjdą z orbit
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. List córki do Martyny Wojciechowskiej rozrywa serce. To jednocześnie przykre i poruszające
  4. BEZCZELNE tłumaczenie mężczyzny, który celowo przejechał psa. Ujawniono fragment rozmowy
  5. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Sławomira. Jego żona nie ma na sobie praktycznie NIC [Zdjęcia]
  6. Koszmarne anomalie pogodowe, pojawią się niebezpieczne wyładowania. Pilny alert IMGW w TVN

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu