Wiele osób zachwyca się spotem z dziećmi Komorowskiego. Że spontan, na luzie, ociepla wizerunek, wzbudza sympatię, wesoła rodzinka itd. Dla mnie ten spot jest niemożebnie sztuczny, rodzinka pojawiła się tylko na czas kampanii, jak po przegranej I turze panu Bronisławowi w dupce się zagotowało. Wcześniej dzieci prezydenta nie były stałym elementem ekspozycji medialnej promującej Brąka. Nie pokazywały się u jego boku na różnych uroczystościach. I w przypadku reelekcji już też pokazywać się nie będą.

Przedstawiły się jako dzieci antysystemowca-patrioty, uwikłane w codzienne problemy, zmagając się z podatkami, ze spłatą kredytów. No normalnie chyba jakaś fundacja powinna zorganizować zbiórkę na zapomogę dla biedującej rodziny Komorowskich, skoro tak epatują problemami finansowymi. Rozumiem, że można by się zachwycać heroizmem tej dzielnej, biednej, walczącej z kredytami rodziny, ale gdyby stwierdzili w tym spocie, że ich ojciec był beznadziejnym prezydentem i lepiej na niego nie głosować.

No, chociaż w tym krótkim klipie zdążyli potoczyć lekką bekę z zamiłowania prezydenta do czytania z kartki. Może to jednak taka aluzja, żeby nie wybierać polskiego Jasia Fasoli? W zamierzeniu to miała być ironia i pokazanie dystansu do takich tam wpadeczek. Tylko żeby przedstawić dystans do wszystkich gaf i incydencików z udziałem swojego ojca, musieliby nakręcić nie 45-sekundowy klip, a coś na miarę trylogii.

Nie do wiary, a jednak. Komentatorzy powołują się jeszcze na te skompromitowane sondażownie. Są tacy, co bez żenady komentują 11% listy Balcerowicza w jednym z ostatnich sondaży. Co prawda ludzie jeszcze nawet nie wiedzą, że taka lista powstanie, jakie postulaty kryją się za tą inicjatywą, ale już mają 11% poparcia narodu wg. sondażowni IBRIS.

Jednakże ta formacja skompromitowała się, zanim jeszcze powstała. Bo, oto Ryszard Petru zaangażowany w ten ruch zdążył poprzeć antysystemowca Komorowskiego. Balcerowicz zresztą też. No jeśli Petru będzie takim antysystemowcem jak nasz rodzimy Atkinson, to sukces ma gwarantowany. W zasadzie, tego Petru kojarzę głównie z jakichś programów typu „Tomasz Lis na żywo” gdzie zawsze był w opozycji do wolnorynkowców i zawsze wchodził w spór z takimi interlokutorami jak poseł Wipler.

Co ciekawe przeczytałem na fanpejdżu tej inicjatywy, że chcą przyciągnąć młodych, przedsiębiorczych Polaków. Już widzę jak pan Petru porywa te tłumy. A jeszcze ponoć zaangażowany w to wszystko jest Olechowski, który ostatnio stwierdził, że słynna zbiórka podpisów pod akcją „4 razy tak” to jajca takie były, ćwiczonka. Domagano się tam JOWów, zmniejszenia liczby posłów o połowę, zniesienia senatu i immunitetów dla parlamentarzystów, zebrano 750tys. Podpisów i spuszczono je w kiblu. Nie wróżę żadnej przyszłości tej partyjce. No chyba że lemingi wskutek rozkładającej się PO, w której indolencję opozycja będzie naparzać tak samo bezlitośnie jak teraz to robi w stosunku do Komorowskiego, przeniosą poparcie na tę PO-bis.

Narasta problem sytych misiów partycypujących w systemie, którym wadzi młode pokolenie. Ostatnio mnożą się przykłady impertynenckich ataków poustawianych w systemie zwapniałych sobków na młodzież, która nie może znaleźć sobie miejsca i godnej pracy. Popis żenady zaprezentowali ostatnio w Polsat News panowie Celiński i Stroiński. Zaproszony został Ziemowit Piast Kossakowski, młody chłopak, który zadawał niewygodne pytania uciekającemu Komorowskiemu.

Oczywiście nie mieli żadnych argumentów, więc patrzyli z góry, pouczali, rozpływali się nad prezydentem, dzięki któremu taki „gówniarz”, któremu się pewno w dupie poprzewracało może chodzić jako wolny człowiek po ulicy. No i jedynym argumentem było, że w samorządówce startował na radnego z list PiSu, więc należy go traktować jak aparatczyka partyjnego, a nie jak studenta. A czy gdyby niewygodne pytania zadawał student bez PiSowskiej przeszłości, prezydent by przed nim nie uciekał? Jaka to bieda i miałkość intelektualna, że tlenu lizusom układu dostarcza jedynie ten straszny PiS. Bez PiSu PO by przestała istnieć. No ale gdy PiS wystawił nieradykalnego Dudę, zamiast strasznego Kaczora, to Partia Obłudy tonie, bo nie ma się za co złapać.

I tacy Dulscy, zacietrzewieni fajnopolacy z oczami szeroko zamkniętymi, nie sięgającymi w problemy młodych, wchodzących na rynek pracy pozycjonują się w roli autorytetów. „Dziennikarz” Stroiński patrzy poprzez pryzmat studia Polsatu, gdzie się dobrze zarabia i cietrzewi się, że młody ma czelność jątrzyć, kontestować skoro jest tak błogo. Pozuje na wszechwiedzącego mądrale z ogładą i obyciem szlachcica. Dzięki takim jak Komorowski ci młodzi mogą chodzić po ulicy, to kur*a mało im? No trochi mało po mojemu…

I takie autoryteciki naskakują na młodzież której zależy. Na przykład pan Czapiński powiedział wprost między innymi do mnie, bom młodzik bez różowych okularków na nosku, „wypier*alaj na saksy do Anglii, bo przeszkadzasz nam, sytym misiom w spokojnym chłeptaniu ze źródełka. No dobra, dosłownie tak nie powiedział, ale powiedział że należy się modlić o to, by młodzi zbuntowani wyemigrowali, bo zagrażają ładowi społecznemu. Otóż ład społeczny będzie zburzony, przysięgam to wam egoistyczne pasibrzuchy. A jak tak bardzo chcecie się pozbyć młodzieży, bo wam wadzi, ciekawe kto będzie tyrał na wasze emerytury cwaniaki? Ci imigranci z Afryki, których zawiadujący Polską chcą przyjąć?

Jest oczywiście też kochana młodzież. Można ją podziwiać na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tam otworzono jakieś tymczasowe zoo i w klatkach siedzą okazy z młodzieżówki PO, które ze strachu przed PiSem ostentacyjnie się pozamykały. Ale i bez tej hucpy można was uznać za dzicz, nie musicie robić z siebie małp, podlić się w ten sposób. Tym bardziej, że to za Komorowskiego w psychuszce siedzi człowiek, bo przyszedł na więc prezydenta z krzesłem. To w pierdlu siedział chłopak, którego jak się okazało próbowano wrobić w podpalenie budki na terenie rosyjskiej ambasady. Ponoć dziennikarze śledczy z „Do Rzeczy” ustalili, że to wasz minister Sienkiewicz kazał swoim ludziom zabawić się tam zapałkami w celu prowokacji. Kogo parodiujecie, samych siebie parodiujecie. I waszych gnijących pryncypałów z sypiącego się układu. Na pohybel obłudzie.

Zapraszam na mój fanpejdż:

...

Zobacz również