WANDA WARSKA_PO
TVP Kultura
Anna Maria Guziewska - 12 Grudnia 2018

Legenda polskiej piosenki jest w tragicznym stanie. Rodzina prosi o pomoc

Wanda Warska - legenda polskiego jazzu - dzisiaj jest w tragicznym stanie. Artyści i rodzina walczą o jej życie. Potrzebne są pieniądze, a choroba postępuje z dnia na dzień. Co się wydarzyło w jej życiu?

Wanda Warska była jedną z najjaśniejszych gwiazd lat 60. i 70. XX wieku. Artystka współtworzyła fasadę życia kulturalnego w stolicy. Jej piwnica była miejscem rozmów, sztuki i tworzenia. Dzisiaj wokalistka jest w ciężkim stanie. W 2016 roku przeszła rozległy udar. Potrzebne są pieniądze, a o pomoc poprosiła córka artystki. Życie gwiazdy przypomina dzisiaj koszmar.

Co się stało z gwiazdą polskiego jazzu? Wanda Warska jest w tragicznym stanie

Była na topie. Odśpiewała niemal każdą z piosenek, którą napisał jej mąż - Andrzej Kurylewicz. Jej piwnica artystyczna ściągała najważniejszych twórców z całej Polski i do dziś jest symbolem zmian, manifestów i pasji. Okazuje się, że pomimo tragedii w jej prywatnym życiu, także legendarne miejsce jest wyraźnie zagrożone. Gabriela Kurylewicz we wzruszającej wiadomości postanowiła opowiedzieć, co się dzieje z jej matką. Okazuje się, że Wanda Warska obecnie potrzebuje silnego wsparcia oraz pieniędzy na rehabilitację. - Uważamy, że dusza jest wolna i ma rację. Dusza gospodaruje ciałem, dlatego w ciężkiej chorobie, po udarze, potrzebna rehabilitacja jest zadaniem duchowym. Gdyby ktoś zechciał i mógł wesprzeć rehabilitację Wandy Warskiej, odwzajemnimy dobroć rysunkami, a najlepiej wierszami - napisała na Facebooku Gabriela Kurylewicz. Do akcji przyłączyły się inne gwiazdy, które chciały zaśpiewać dla cierpiącej artystki. Okazuje się jednak, że piwnica, która była do tej pory zarezerwowana dla artystycznych entuzjastów, wkrótce może stać się wspomnieniem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DodaDoda i jej najcięższe grzechy. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!Czytaj dalej

Legendarne miejsce może zostać zamknięte

Gabriela Kurylewicz zamieściła również informację o tym, że Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie chce zamknąć piwnicę. - Jednak muszę to powiedzieć głośno: Piwnica Artystyczna Kurylewiczów jest niszczona przez ZGN. Od ponad roku walczymy o przedłużenie umowy najmu miejsca naszej rodzinnej, niekomercyjnej, autorskiej Pracowni - Pracowni Muzyki, Poezji i Filozofii - napisała córka artystów. Teraz Gabriela będzie musiała walczyć nie tylko z urzędnikami, ale i z innymi artystami, którzy się w sprawę zaangażowali. Brzmi absurdalnie? Przyjaciele artystów zorganizowali koncert w Teatrze Palladium, a zbiórkę z biletów chcą przekazać na rehabilitację Warskiej. Gabriela Kurylewicz zauważa, że zablokuje występ, jeśli wykonawcy nie wpłacą pieniędzy za licencję. Ci zapowiedzieli jednak, że się nie poddadzą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ciężarna Meghan Markle szaleje na imprezie z celebrytami. Brytyjczyków zamurowało
  2. Maryla Rodowicz ma dość! Tak ciężko jej jeszcze nigdy nie było
  3. Załamana Doda szczerze o alkoholu. Wiele osób będzie w szoku
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych relacji
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku. Będziecie w szoku
Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska przeżyła próbę gwałtu! Chwile zagrożenia jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News