Bez nazwy-1
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 11 Grudnia 2018

Uwielbiana polska piosenkarka jest w strasznym stanie. Jej bliscy błagają o pomoc

Wanda Warska jest kultową postacią polskiej sceny muzycznej. Piosenkarka jest współzałożycielką legendarnej Piwnicy Artystycznej w Warszawie i jedną z najsławniejszych polskich wokalistek jazzowych. Teraz okazuje się, że uwielbiana przez Polaków kobieta jest w strasznym stanie, a rodzina robi wszystko, by ją ratować. 

Wanda Warska była żoną jednego z najbardziej utalentowanych polskich kompozytorów, Andrzeja Kurylewicza. Ich związek przełożył się na to, że kobieta została również główną interpretatorką jego utworów, a wspólnie założyli w 1965 roku kultowe miejsce na muzycznej mapie Warszawy - Piwnicę Artystyczną. Kobieta jest również jedną z najbardziej docenianych polskich wokalistek jazzowych oraz matką Gabrieli Kurylewicz - filozof oraz doktor nauk humanistycznych. Właśnie pojawiła się informacja, że artystka jest w strasznym stanie, a rodzina i najbliżsi błagają wszystkich Polaków o pomoc.

Koszmarna sytuacja legendarnej wokalistki jazzowej

Pierwsze doniesienia o złym stanie zdrowia kobiety pojawiły się już dwa lata temu. Wtedy to Wanda Warska doznała bardzo ciężkiego udaru, po którym wymaga nieustannej rehabilitacji aż do dzisiaj. Cały świat muzyki wstrzymał wtedy oddech, przez długi czas nie było bowiem wiadomo czy kobieta da radę z tego wyjść. W końcu okazało się, że rehabilitacja przynosi efekty, jednak jest niezwykle droga i rodzina nie może sobie poradzić z jej kosztami.

Wanda Warska po raz kolejny potrzebuje pomocy

Już w pierwszej połowie 2017 roku bliscy artystki wpadli na pomysł, by zorganizować zbiórkę pieniędzy na rehabilitację tej wielkiej gwiazdy. - Uważamy, że dusza jest wolna i ma rację. Dusza gospodaruje ciałem, dlatego w ciężkiej chorobie, po udarze, potrzebna rehabilitacja jest zadaniem duchowym. Gdyby ktoś zechciał i mógł wesprzeć rehabilitację Wandy Warskiej, odwzajemnimy dobroć rysunkami, a najlepiej wierszami! - pisała wtedy na Facebooku córka artystki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
disco-poloStraszne choroby zniszczyły ich życie. Druzgocące dramaty gwiazd disco-poloCzytaj dalej
Teraz po raz kolejny przez bliskich kobiety organizowana jest zbiórka pieniędzy. Już 19 grudnia w warszawskim Teatrze Palladium odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację piosenkarki. Jakby tego wszystkiego było mało, teraz pojawiły się informacje, że już wkrótce legendarne miejsce założone przez małżeństwo artystów może ulec zniszczeniu. Z pewnością ta wiadomość także nie wpłynie pozytywnie na stan Wandy Warskiej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dla Edyty Górniak to będą bardzo smutne Święta. Piosenkarka jest załamana
  2. Największy skandal w historii M jak miłość! Oszalał!
  3. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  4. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  5. Meghan Markle zaskoczyła wszystkich! Miliony osób nie mogły oderwać od niej oczu
Edyta OlszówkaTe gwiazdy rzuciły alkohol! Jak pokonały nałóg?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News