Wanda Traczyk-Stawska to prawdziwa bohaterka, która walczyła w Powstaniu Warszawskim. Żołnierka chciała wejść do Sejmu, aby wesprzeć protestujących rodziców osób niepełnosprawnych. Jako że nie zostało jej to umożliwione, porównała PiS do niemieckich okupantów.

Traczyk-Stawska chciała się dostać do budynku krajowego parlamentu w poniedziałek. W rozmowie z mediami opowiedziała jednak o działaniach władz, które sprawiły, że nie została tam wpuszczona.

Wanda Traczyk-Stawska o działaniach PiS

– Ja rozumiem, że mnie nie wpuścili, bo nie miałam przepustki. Ale nie rozumiem tego, że kazali mi czekać stojącej w upale. Byłam tam z opaską, jako żołnierz, choćby z tego powodu zasłużyłam na szacunek. Ale byłam tam przede wszystkim jako stara kobieta. Nie mogli mnie wpuścić? Trudno, ale jeden mógł przynieść jakiś stołek. Przynieść szklankę wody – powiedziała uczestniczka Powstania Warszawskiego.

– Przypomniała mi się okupacja, kiedy nie można było przejść, bo stale były jakieś bramki. Niemcy się w ten sposób przed nami odgradzali – dodała stanowczo w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Gorzkie słowa bohaterki

Traczyk-Stawska przyznała także, że poczuła się niezwykle skrzywdzona odmową ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

– To przykre, ale muszę to powiedzieć: na moment poczułam się bardzo źle, ale potem zrozumiałam, że tu jest tylko taka sprawa, że ktoś nie jest na tyle rozumny, żeby zrozumieć, że jestem stara i wchodząc nikomu nie zrobię żadnej krzywdy, a nawet mogę trochę pomóc – stwierdziła żołnierka.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Polsce, CAŁE miasto pod wodą. Wystarczyło 40 minut
  2. Ekspert ujawnia ws. Smoleńska: „Szpiedzy USA wiedzieli, że Rosjanie kłamią”
  3. Jaruzelska ujawnia kulisy śmierci ojca. Pod koniec odwiedzili go wrogowie
  4. Chora Irena Santor we wzruszających słowach. Mówiła o swojej śmierci

Popierasz protest niepełnosprawnych?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]