Waloryzacja rent i emerytur nie zapowiada się dobrze.
Pixabay Arcaion
Jakub Kossakowski - 24 Maja 2020

Fatalne informacje dla emerytów. Chodzi o waloryzację rent i emerytur w 2021 roku

Wielu seniorów zastanawia się, jak będzie prezentowała się przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur. Niestety, informacje jej dotyczące nie napawają optymizmem. Trzeba przygotować się na najgorszy ze scenariuszy. Emeryci nie będą zachwyceni tymi szacunkami.

Waloryzacja rent i emerytur to coś, na co co roku czekają osoby, którym przysługują świadczenia. Niefortunnie w przyszłym roku emeryci będą musieli liczyć się z pewnymi niedogodnościami, które wpłyną na otrzymywanie przez nie środki. Czego można się spodziewać?

Michał WiśniewskiByła żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkachCzytaj dalej

Jak zapowiada się przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur?

Ostatnio wspominaliśmy o tym, jak od lipca niektórzy emeryci będą mogli wzbogacić się. Niestety najnowsze doniesienia są stanowczo mniej optymistyczne. Wszystkiemu winna jest waloryzacja rent i emerytur zaplanowana na rok 2021. Szacunki nie pozostawiają złudzeń.

Waloryzacja rent i emerytur jest wyliczana między innymi w oparciu o wzrost zarobków w kraju. Warto jednak zauważyć, że kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię sprawił, że pensje pracowników przeważnie ulegają pomniejszeniu. To z kolei może wpłynąć na podwyżki, które otrzymają emeryci i renciści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PRL seksbomby metamorfozaSeksbomby PRL, każdy się za nimi oglądał. Zobacz jak zmieniały się największe gwiazdy polskiego kinaCzytaj dalej

Emeryci nie będą zachwyceni

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Money, waloryzacja rent i emerytur w roku 2021 w najbardziej optymistycznej wersji wynosić będzie 3,58%, jednak jest on mało prawdopodobny. Wariant optymistyczny zakłada, że waloryzacja osiągnie pułap 3,18 %. Wówczas na każde tysiąc złotych emerytury przypadałoby 31.8 złotych brutto. Podwyżka zaczęłaby obowiązywać od marca przyszłego roku. Jak wyglądają bardziej realistyczne szacunki?

Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur realnie może nie wynieść więcej niż 2,8%. Wariant ten uwzględnia wyłącznie ceny rosnące w sklepach. Nie da się ukryć, że taka podwyżka świadczenia z pewnością nie będzie satysfakcjonująca dla emerytów. Należy jednak pamiętać, że aktualnie przepisy nie gwarantują jednoznacznej kwoty waloryzacji.

- Konstytucyjne prawo do zabezpieczenia społecznego nie oznacza zatem, że obywatel nie powinien ponosić skutków ekonomicznych pogorszonej sytuacji finansowej swego państwa, np. z powodu kryzysu ekonomicznego - wyjaśniła prezes ZUS, przytaczana przez portal Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. W środę rząd podjął decyzje. Możesz stracić ogromne pieniądze, rewolucja dla polskich obywateli

Warto zauważyć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami waloryzacja rent i emerytur jest zależna od sytuacji ekonomicznej kraju. Mając na uwadze aktualne problemy gospodarcze, emeryci muszą pogodzić się z tym, że najprawdopodobniej przyszłoroczne podwyżki świadczenia nie będą zachwycające.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Depresja występuje coraz częściej. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?
  2. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat
  3. Ewa Farna odmówiła TVP i Kurskiemu. Szczerością zawstydziła największe gwiazdy
  4. Polacy mają dostać nawet 1500 miesięcznie przez pół roku. Wiadomo, komu będą należały się pieniądze
  5. Dopiero poluzowali obostrzenia. 50 klientów restauracji w kwarantannie, co najmniej 7 zakażonych
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Mąż list żonaMąż napisał do żony list z żądaniem rozwodu. Mistrzowska riposta kobiety wbiła go w fotelCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News