Wczoraj pisaliśmy o słowach byłego prezydenta na jego profilu na wykop.pl. To nie jedyny wpis Wałęsy. Były prezydent aktywnie komentuje sprawę dokumentów TW Bolka. W niedzielne popołudnie na mikroblogu Wałęsy pojawiły się kolejne słowa odnośnie głośnej sprawy. „Na chwilę załóżmy że byłem agentem SB” – pisze.

Wałęsa wskazuje na to, że gdyby faktycznie współpracował z SB, to generał Czesław Kiszczak powinien był go chronić, a nie starać się pogrążyć. Były prezydent wskazuje, że to „nienawiść i złość” w związku z obaleniem komuny, motywowała Kiszczaka do zaplanowania takiego działania.

„Na chwilę załóżmy że byłem agentem SB . Kiszczak szew agentów , któremu to podlegało bez powodu dziś ujawnia agenta ., Nie żartujmy , .to nie możliwe .Więc co, tylko nieśmiertelna nienawiść i chęć zemsty .za ostateczną klęskę osobistą i komunizmu można taką prowokację wykonać”.

Prezydent zaapelował do osób mających mieć z Kiszczakiem coś wspólnego. Zażądał, by „wierni druhowie Kiszczaka” ocenili jego czyn, bo ten „nic już im nie może zrobić”.

„Wierni druhowie Kiszczaka oceńcie jego czyn .Dziś już nic nie może Wam zrobić .W obliczu śmierci zachował się podle i z preparowaną przygotowaną dobrze podłością chce mnie pokonać”.

Z kolei te słowa – „Jedna sprawa mnie niepokoi , uwierzono że dałem się złamać , że jednak mimo wszystko w latach 70 lekko współpracowałem donosiłem i brałem pieniądze .NIE . NIE .NIE….nie ….nie .nie .to NIEPRAWDA” – są wstępem do innego komentarza. Wałęsa podkreśla w nim, że gdyby faktycznie współpracował, nie trzeba byłoby niczego podrabiać. Dokumenty poświadczające jego działalność jako TW Bolek byłyby na wyciągnięcie ręki.

„Gdyby była to prawda i byłyby tego dowody.to nie ryzykowano by z takim rozmachem podrabiania faktów i dowodów”.

Były prezydent określił w kilku punktach swoje najważniejsze oświadczenia: „1].Nie było mojej zgody na współpracę 2].nie dałem się złamać 3].nie popełniłem żadnego donosu 4].nie brałem pieniędzy”.

Natomiast w innym, wpisie z soboty, Wałęsa stwierdził, że „nie może być żadnego dokumentu SB wytworzonego z jego pomocą”. Podkreślił, że „zgodę na wykorzystanie jego udziału” dał tylko w „określonych warunkach”. Zapowiedział też, że może poprosić o „pomoc międzynarodową”.

„Żeby było jasne nie może być żadnego wytworzonego z moim udziałem dokumentu dla SB ani ręcznie ani maszynowo .Nie może być podpisu mojego .Wyraziłem zgodę na wykorzystanie mojego udziału tylko do pomocy w określonych warunkach . Jeśli cokolwiek jest to zwrócę się po pomoc międzynarodową do wyjaśnienia .Pozbierano wszelkie możliwe moje rękopisy i z nich można wytworzyć wszystko .i podpisać wszystko”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wykop.pl
pt

Zobacz również

ŹRÓDŁOwykop.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.