Lech Wałęsa skomentował sprawę tzw. „szafy Kiszczaka”, która była hitem wtorkowego wieczoru na wszystkich portalach informacyjnych. Prezydent postanowił przypomnieć swoje zasługi w walce z komunizmem i stwierdził „Jutro życie przyzna mi rację”.

Wałęsa wypowiedział się na portalu społecznościowym Wykop.pl, gdzie jest aktywnym blogerem. Napisał między innymi, że przegrał siebie, zwycięstwo oddając demokracji.

– Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali ludzie zwycięzcy się nie sądzi. Nie jesteście w stanie kłamstwami, pomówieniami, podróbkami zmienić prawdziwych faktów .To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki .To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa. Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji. Czy tu był błąd, dziś wydaje się, że tak ale jutro życie przyzna mi rację. Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami – napisał Lech Wałęsa.

We wtorek wieczorem media obiegł news informujący o ofercie wdowy po Czesławie Kiszczaku, która chciała sprzedać tzw. „Teczkę TW Bolka” Instytutowi Pamięci Narodowej. Miała ona świadczyć o współpracy Lecha Wałęsa ze Służbami Bezpieczeństwa PRL. IPN nie zapłacił Marii Kiszczak, ale w asyście policji zabezpieczył dokumenty.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Wykop.pl

...

Zobacz również

Zobacz również