Lech Wałęsa zrzekł się ważnej nagrody. Decyzja jest niezwykle zaskakująca. Były prezydent nie podał powodu swojej decyzji.

Lech Wałęsa o swojej decyzji poinformował na Facebooku. Napisał post, w którym podał do publicznej informacji wiadomość, że zrzeka się nagrody „Człowieka Roku” przyznanej mu przez Forum Ekonomiczne w 2004 roku.

Były prezydent nie podał powodu swojej decyzji. Ten jest jednak dość oczywisty. We wtorek nagrodę przyznaną przez Radę Programową Forum Ekonomicznego przyjęła premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów wygrała w głosowaniu Rady Programowej z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Lech Wałęsa od dwóch lat mocno angażuje się w działania opozycji i często krytykuje obecny rząd. To najprawdopodobniej jest powodem rezygnacji z Nagrody przyznanej mu przed 15 laty.

Nagroda „Człowiek Roku” Forum Ekonomicznego przyznawana jest od 1999 roku. Wśród jej poprzednich laureatów są między innymi Jerzy Buzek, Bronisław Komorowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także Jan Paweł II. Nagradzano także przywódców innych państw, jak Wiktora Juszczenkę, Micheila Saakaszwiliego czy Vaclava Havla.

fot. facebook.com/lechwalesa

Źródło: tvn24bis.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków